ZAKSA Kędzierzyn  w finale Ligi Mistrzów CEV
ZAKSA Kędzierzyn w finale Ligi Mistrzów CEV
654
BLOG

ZAKSA wygrywa złoty set z Zenitem Kazań

frankunderwood frankunderwood Siatkówka Obserwuj temat Obserwuj notkę 58

i melduje się po 3 godzinach gry  w finale Ligi Mistrzów CEV. Cóż za mecz, na pewno nie dla zawałowców i tych z wszczepionym rozrusznikiem. ja też niektórych momentów na przykład 4 seta nie oglądałem. Władymir Olekno miał często w użyciu swoją słynna ściereczkę  ;-)

SARS-COV2 , lockdown, dyskusje o aktualnej sytuacji politycznej w kraju schodzą w takim momencie na plan dalszy , nawet nie jako background :-)

Mecz był pasjonującym i bardzo wyczerpującym pod względem psychiki także kibiców widowiskiem. kędzierzynianie rozpoczęli już jak zwykle ospale przegrywając w pierwszym secie 17:25. Jakoś wówczas podchodziłem do sprawy wyrozumiale , ponieważ ZAKSA faktycznie rozkręca  się jak stary diesel w ostrej zimie. Drugi set to już koncert gry polskiego zespołu , odwrócona kompletnie sytuacja z pierwszego seta. kędzierzynianie wypracowali sobie dzięki doskonałym zagrywkom i wspaniale prowadzonej gry przez Bena  zakończyli partię 25:16.

Trzeci set był z wyraźna przewagę zespołu z Kędzierzyna. Toczył się do końca pod kontrolą polskiego zespołu , precyzyjna kiwka Kamila Semeniuk kończy 3 partię. Teraz wystarczyło wygrać kolejnego seta i zakończyć rywalizację. Nic z tych rzeczy, choć mieliśmy kilka piłek setowych ( sorry nie jestem precyzyjny ile, ale jeszcze teraz jestem rozemocjonowany ;-)), nie wykorzystaliśmy i w efekcie po zagrywce Ngapetha  ( bardzo kontrowersyjny francuski siatkarz, który jest w stanie swym wyzywającym zachowaniem napsuć sporo krwi przeciwnikowi, dziś posyłał bomby z linii serwisowej z prędkością około 100- 120 km/h   ) pomiędzy Śliwkę a Zatorskiego uzyskali punkt przewagi , a następnie  Voronkov zatrzymał w ataku Kamila Semeniuka i przegrywamy 28:30.na

Stan meczu 2;2 i dochodzi do tiebreake'u , który toczył się praktycznie punkt za punkt, niestety niewykorzystane piłki setowe przy stanie 15:14, nastąpiło przełamanie i rosyjski zespół miał punkt z przodu i ostatecznie zwycięsko zakończony przez rosyjski zespół 20:18.

Czyli stan rywalizacji wyrównany dzięki naszemu zwycięstwu w Kazaniu 3:2 , i stan setów idealnie równy 6:6. Zatem dochodzi do ostatecznego rozstrzygnięcia złotego seta.
Od stanu 4:4 polski zespół odskoczył na 4 punkty i było 8:4, po zmianie stron, Polacy od stanu 12:11 utrzymywali co najmniej punktowa przewagę, by wreszcie przy stanie 14:13 dla ZAKSY Olek Śliwka kończy swój atak i Polski zespół jest w finale Ligi Mistrzów CEV i jedzie na majówkę do Verony. Brawo panowie, gratulujemy za to co już osiągnęliście  dziękujemy Wam za wspaniałe chwile w tej ponurej rzeczywistości, bez względu na to co się odbędzie   w finale .

PS. Na razie nie wiemy z kim grać będziemy w finale , ale zespół naszego reprezentacyjnego trenera Vitala Heynena prowadzi w rewanżu 2:00 i jak wygrają 3:0 lub 3:1 to będzie można obejrzeć też zloty set pomiędzy włoskimi zespołami : Perugią a Trentino.

W kwestii poglądów na gospodarkę - liberalne, w domenie obyczajowości- konserwatywne, otwarty na poglądy innych, przeciwnik wszelkiej politycznej poprawności, koniunkturalizmu, permisywizmu i szeroko rozumianego lewactwa. Wielbiciel jazzu.