Homo mensura
"GOD is a mathematician of a very high order. He used advanced mathematics in constructing the universe." -- Paul M. Dirac (1902 - 1984)
30 obserwujących
387 notek
519k odsłon
  361   0

Jastrzębski Węgiel mistrzem Polski w siatkówce w sezonie 2020/2021

Jastrzębie Węgiel Mistrzem Pluss Ligi 2020/2021
Jastrzębie Węgiel Mistrzem Pluss Ligi 2020/2021

      Jednak play-offy rządzą się swoimi prawami , po ponad 2 godzinnym meczu  Jastrzębie Węgiel zdobywa tytuł mistrza Polski w siatkówce w sezonie 2020/2021.

     Czy ktoś się tego spodziewał ? Po takiej formie jaką zaprezentował zespół z Kędzierzyna Koźla pod batutą Nikoli  Grbicia na przestrzeni całego sezonu  w naszej Plus lidze i na boiskach za granica ( gwoli przypomnienia Zespół z Kędzierzyna Koźla zagra w finale Ligi Mistrzów 1 maja w Weronie we Włoszech ) mało było chyba takich, którzy obstawialiby sukces drużyny pod egidą trenera Gardiniego.

      To jednak jest sport i tu nie można ferować wyroków i wskazywać pewnych kandydatów na mistrza Polski. Dodam od siebie, że Zaksa Kędzierzyn nie prezentowała już takiej świeżości i pewności siebie. Nastąpiło po prostu zmęczenie materiału co wyraźnie było widoczne po graczach zespołu Nikoli Grbicia. Siebie nie przypominał dziś Kamil Semeniuk, kiepsko wyglądają statystyki tego gracza zarówno w ataku jak i  przyjęciu ( nie ma sensu ich w ogóle przytaczać ) Zresztą podobnie to wygląda u innych kolegów Kamila, to ewidentnie rzucało się w oczy.

    Co można powiedzieć  o zespole Jastrzębskiego Węgla, chyba to, że trener Gardini sięgnął w rozgrywkach play-off po jokera jakim był Jakub Bucki, to on stanowił wartość dodaną zespołu z Jastrzębia, ale trzeba wyznać , że dzielnie  sekundował mu też Tomasz Fornal, ale również pozostali siatkarze tego zespołu stanęli na wysokości zadania. Tu trzeba zaznaczyć, ze odchodzący ( po 7 latach gry w Jastrzębiu ) rozgrywający Jastrzębia dziś też świetnie reżyserował grę .

Reasumując należy się cieszyć, że w finale rozgrywek Plus Ligi oglądamy siatkówkę na najwyższym europejskim poziomie ( zaryzykuję , że także światowym) . Szkoda, że mecze o finał Plus Ligi nie są grane do trzech wygranych. Na razie jednak klub Jastrzębskiego Węgla cieszy się z trofeum mistrzowskiego po 17 latach gdy je zdobył ostatnio...

Lubię to! Skomentuj17 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport