Homo mensura
"GOD is a mathematician of a very high order. He used advanced mathematics in constructing the universe." -- Paul M. Dirac (1902 - 1984)
31 obserwujących
430 notek
587k odsłon
  2025   9

Jak jawi się historia polski, prelegentowi A.Michnikowi na Campus Polska?

Adam Michnik - gość Campus Polska
Adam Michnik - gość Campus Polska

                                      Adam Michnik wyartykułował na Campus Polska coś co w jego przypadku nie powinno budzić żadnego zdziwienia - wyimek:
"...
próbują nam wmówić, że cała historia Polski to jest historia ludzi zawsze niewinnych, zawsze niesprawiedliwie krzywdzonych. Wszyscy inni mają Polaków przepraszać, a Polacy mają te hołdy przyjmować i jeszcze domagać się finansowej rekompensaty. To jest złe myślenie , błędne myślenie.."


                    Może  nie warto byłoby zajmować się tą wykładnią Adama Michnika, wiadomo jaki jest stosunek  tego absolwenta historii, do kraju, w którym przyszło mu egzystować.

                 Jednak zauważmy, że podobnie Donald Tusk  stwierdza "Polska to nienormalność " zionąc nienawiścią do tego co polskie. Jakaż ta ojkofobia jest widoczna na każdym kroku, u każdego prelegenta na Campus Polska . Z chaotycznych zlepków półprawd Leszka Balcerowicza zapamiętałem poza propozycją  wirtualnego  pręgierza dla dziennikarzy TVP,  konstatację : " Kaczyński lubi wyłącznie to co polskie", nie wiem czy to jest w 100% prawda , ale taki przekaz poszedł w eter z Olsztyna.


             To można było dostrzec już od dawna -  jest iunctim , które łączy te nasze liberalne elity, tych z thinktanków, z obszaru mediów ( nie mam zamiaru eksponować, każdy rozsądny wie, o które chodzi ), nauki, nasze tuzy literatury, celebrytów, popularne aktorki, aktorów - tym elementem wiążącym to jawna , nieskryta nienawiść do wszystkiego co polskie, do polskiej historii, do polskich słusznych roszczeń reparacyjnych za wyrządzone krzywdy, zbrodnie na Polakach  i zniszczonym dorobku wielu pokoleń Polaków przez niemieckich najeźdźców.

              Dziw człowieka zatem bierze, że skoro ta Polska tak uwiera, jest taka nienormalna, jest takim zaściankiem i jednym pasmem niepowodzeń i niereformowalna na współczesna liberalną modłę, to dlaczego opuszczenie tego padołu i wyjazd do światłego, ożywczego, pachnącego i z dobrobytem w tle liberalnego Zachodu pozostają w tych wyżej opisanych kręgach tylko w sferze deklaracji ? Vide chociażby zapowiedź opuszczenia tej krainy kaczyzmu przez wybitną literatkę ( feminatyw , a jakże ) , byłej liderki Partii Kobiet, która okazała się jedynie czczą deklaracją ;-)

Lubię to! Skomentuj69 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka