Adam Michnik - gość Campus Polska
Adam Michnik - gość Campus Polska
frankunderwood frankunderwood
2031
BLOG

Jak jawi się historia polski, prelegentowi A.Michnikowi na Campus Polska?

frankunderwood frankunderwood Campus Polska Przyszłości Obserwuj temat Obserwuj notkę 69

                                      Adam Michnik wyartykułował na Campus Polska coś co w jego przypadku nie powinno budzić żadnego zdziwienia - wyimek:
"...
próbują nam wmówić, że cała historia Polski to jest historia ludzi zawsze niewinnych, zawsze niesprawiedliwie krzywdzonych. Wszyscy inni mają Polaków przepraszać, a Polacy mają te hołdy przyjmować i jeszcze domagać się finansowej rekompensaty. To jest złe myślenie , błędne myślenie.."


                    Może  nie warto byłoby zajmować się tą wykładnią Adama Michnika, wiadomo jaki jest stosunek  tego absolwenta historii, do kraju, w którym przyszło mu egzystować.

                 Jednak zauważmy, że podobnie Donald Tusk  stwierdza "Polska to nienormalność " zionąc nienawiścią do tego co polskie. Jakaż ta ojkofobia jest widoczna na każdym kroku, u każdego prelegenta na Campus Polska . Z chaotycznych zlepków półprawd Leszka Balcerowicza zapamiętałem poza propozycją  wirtualnego  pręgierza dla dziennikarzy TVP,  konstatację : " Kaczyński lubi wyłącznie to co polskie", nie wiem czy to jest w 100% prawda , ale taki przekaz poszedł w eter z Olsztyna.


             To można było dostrzec już od dawna -  jest iunctim , które łączy te nasze liberalne elity, tych z thinktanków, z obszaru mediów ( nie mam zamiaru eksponować, każdy rozsądny wie, o które chodzi ), nauki, nasze tuzy literatury, celebrytów, popularne aktorki, aktorów - tym elementem wiążącym to jawna , nieskryta nienawiść do wszystkiego co polskie, do polskiej historii, do polskich słusznych roszczeń reparacyjnych za wyrządzone krzywdy, zbrodnie na Polakach  i zniszczonym dorobku wielu pokoleń Polaków przez niemieckich najeźdźców.

              Dziw człowieka zatem bierze, że skoro ta Polska tak uwiera, jest taka nienormalna, jest takim zaściankiem i jednym pasmem niepowodzeń i niereformowalna na współczesna liberalną modłę, to dlaczego opuszczenie tego padołu i wyjazd do światłego, ożywczego, pachnącego i z dobrobytem w tle liberalnego Zachodu pozostają w tych wyżej opisanych kręgach tylko w sferze deklaracji ? Vide chociażby zapowiedź opuszczenia tej krainy kaczyzmu przez wybitną literatkę ( feminatyw , a jakże ) , byłej liderki Partii Kobiet, która okazała się jedynie czczą deklaracją ;-)

W kwestii poglądów na gospodarkę - liberalne, w domenie obyczajowości- konserwatywne, otwarty na poglądy innych, przeciwnik wszelkiej politycznej poprawności, koniunkturalizmu, permisywizmu i szeroko rozumianego lewactwa. Wielbiciel jazzu.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka