Homo mensura
"GOD is a mathematician of a very high order. He used advanced mathematics in constructing the universe." -- Paul M. Dirac (1902 - 1984)
18 obserwujących
261 notek
270k odsłon
398 odsłon

Wrażliwość lewicowa - Geoge Orwell tego nie przewidział

Wykop Skomentuj9

        To co się aktualnie dzieje na amerykańskich, angielskich campusach, niemieckich uczelniach przyprawia normalnego człowieka nie tyle o ból głowy , ale  woła o pomstę do nieba. Otóż w wymienionych wyżej krajach ( ale nie tylko tych bo spokojnie można to rozszerzyć o Francję , Hiszpanię, na szczęście ta fala "postępu " nie dotarła jeszcze nad Wisłę ) to nie kadry nauczycieli akademickich mają uczyć, kształtować postawy młodych ludzi, ale studiujący młodzi ludzie wytyczają granicę i przestrzeń w jakich mogą poruszać się kształcący ich pracownicy naukowi uczelni.Dodać należy, że były przypadki gdy naruszono cielesność prowadzących zajęcia ze studentami, a de facto lewacką dziczą, której poddaje się część kadr uczelni, a reszta pozostaje obojętna, niezdolna do zanegowania takiego modelu funkcjonowania uczelni.
         Tzw. "safe space" nie ograniczają się już do miejsc, w których różne mniejszości mogły się czuć wolne od uprzedzeń np studenckie kluby, knajpki dla ludzi o odmiennych orientacji seksualnych, dziś studenci chcą rozszerzenia tej "strefy bezpieczeństwa" aby mogły ich chronić nie przed przemocą fizyczną, ale gwarantowałyby zaporę przed wszelkimi ideami, poglądami , które powodują u nich ( mowa o studentach ) poczucie dyskomfortu.Ci młodzi ludzi chcą by taka strefa była rozciągnięta na całą uczelnię. Proszę sobie wyobrazić, że podczas wykładu nagle grupa zaczyna skandować "safe space", bo według odczuć tej grupy została przez prowadzącego naruszona wrażliwość tych ludzi. Nie wyobrażam sobie funkcjonować  ergo kształcić ludzi w takich uczelniach jak przygotować się do wykładów, kiedy nie wiadomo kiedy mogę przekroczyć ten "narrow margin " ?
        Pewnie znany jest PT internautom ostatni skandal z wizytą profesora  Ryszarda Legutki w USA i jego wykładem o totalitaryzmie w Middlebury College w stanie Vermont (USA ). Na wniosek części studentów i wykładowców władze odwołały wykład. Wykład się odbył, ale można określić nielegalnie, ponieważ grupa studentów poprosiła profesora by ten jednak go wygłosił, a profesor tej uczelni Dickinson udzielił mu swojej katedry do wystąpienia. Dziś jeszcze nie wiadomo  jak ta cała sprawa z tym nielegalnym wykładem się zakończy, bo na razie władze uczelni prowadzą śledztwo w jaki sposób do tego wykładu doszło - sic!
        Z kolei z doniesień na froncie poprawności politycznej słowo o Rogerze Scrutonie znanym, wybitny naukowcu znad Tamizy. Otóż nie tak dawno aktualne władze zaproponowały uczonemu, by został przewodniczącym powstałej przy resorcie budownictwie komisji pod nazwą „Budować lepiej, budować piękniej”.  Ostatnio jednak Roger Scruton nieopatrznie udzielił wywiadu tygodnikowi „New Statesman” , wywiad przeprowadził George Eaton, który cały wywiad z m a n i p u l o w a ł  przedstawiając w nim znanego filozofa jako homofoba, islamofoba ( tu burzę wywołało bractwo muzułmańskie ) , antysemitę, ba przyprawiono mu nawet gębę przeciwnika Chin. Wywiad oczywista jak napisałem wyżej zmanipulowany, a dziennikarz na Instagramie opijał szampanem jak to oświadczył fakt pozbycia się tego rasisty i homofoba -  doradcy rządu torysów. Bo faktycznie po rozpętanej burzy przez lewackie i liberalne media i nagonki na profesora, musiał on z tego stanowiska zrezygnować.
        Nie lepiej wygląda sprawa na uczelniach niemieckich, gdzie wśród studentów są tacy, którzy mają za zadanie śledzić poprawność głoszonych tez przez naukowców i gdy nie są w zgodzie z ich przekonaniami ostro reagują, w niektórych sytuacjach posuwają się do stalkingu, bo nagabują wykładowców nawet na wakacjach , wykładach w innych krajach.Należy się cieszyć, że nad Wisłą te trendy są jeszcze w powijakach, chociaż z drugiej strony jak patrzę co się dzieje na mojej byłej Alma Mater UW to widząc na wizji profesor M.Środę M.Płatek czy H.Gronkieicz-Waltz, I.Krzemińskiego et consortes to może jednak należałoby się wstrzymać z taką opinią :(

Wykop Skomentuj9
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka