Homo mensura
"GOD is a mathematician of a very high order. He used advanced mathematics in constructing the universe." -- Paul M. Dirac (1902 - 1984)
15 obserwujących
223 notki
213k odsłon
656 odsłon

Grzegorz Schetyna zaprezentował wyborcze ciuchcie na listach KO

Wyborcze ciuchcie KO
Wyborcze ciuchcie KO
Wykop Skomentuj4

w wyborach do Sejmu RP.
Pryz czym zapowiedział, że jest  jeszcze dużo pracy nad końcowym zamknięciem list KO do Sejmu RP.Jak widzę Tomasza Siemoniaka w rozmowie z dziennikarzem, że zarząd PO  pracuje nad ostatecznym kształtem list do jesiennych wyborów KO, to od razu przypomina mi się jego walka z mikrofonem ergo lampką czy  najbardziej rażącą bronią  wrogów RP, którzy chcieliby naruszyć mir mieszkańców nad Wisłą vulgo tablicą Mendelejewa.
            No dobrze, ale zobaczmy kto na tych biorących miejscach się znalazł - w większości wierchuszka PO ma zagwarantowane biorące miejsca: buc poseł obecnej kadencji Stanisław Lenz, pamiętający gmach przy Wiejskiej jeszcze z okresu PRL ( zasiadał tam z ramienia SD )otrzymał jedynkę w Toruniu. Dalej chciałbym się skupić  na niektórych niespodziankach , nie ma sensu przytaczać listy, która po pierwsze jest jeszcze niegotowa ( zobaczcie PT internauci ile sążni dzieli Zjednoczoną Prawicę od KO, kiedy to Jarosław Kaczyński zaprezentował jedynki na listach ? ) i będzie domykana po 17 sierpnia . 

            Otóż pojawił się wreszcie Paweł Kowal stonowany profesor ( jedynka w Krakowie ) ,  jednak będzie miał ciężko w grodzie Kraka bo będzie musiał stanąć w szranki z Małgorzatą Wasserman czy Jarosławem Gowinem ( dla przypomnienia ostatni na liście w Krakowie ). Liderem listy w Chełmie będzie Haidar Rijad związany do tej pory z SLD, a w Nowym Sączu organizatorka
zimowych Igrzysk Olimpijskich w RP w 2022 roku - jak to się skończyło chyba wszyscy pamiętamy, a ponadto widzimy, kto de facto te Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 2022 roku będzie organizował :-)
        W Łodzi zaskoczenie, tu jedynką nie będzie Katarzyna Lubnauer ( 2 w Warszawie co świadczy , że jednak G.Schetyna i PO ma decydujący wpływ na  kształt tych list - 1 w stolicy jest Grzegorz Schetyna ) , a redaktor sportowy Tomasz Zimoch . W Lublinie jedynkę otrzymała Joanna Mucha chyba za najlepszy wokal w KO. Sławomir Nitras nie będzie startował ze Szczecina ( chyba tam za bardzo sobie nabruździł, mieszkańcy mają go zapewne dość , stąd ten transfer na jedynkę do Koszalina ). Spec od naleśników  Witold Zembaczyński jest jedynką z Opola, a listę w Kielcach   otwiera wnuk Sienkiewicza , z kolei spec od prowokacji , chociażby  podpaleniem budki policyjnej  przed ambasadą Federacji Rosyjskiej. Z  Poznania w bój o mandat do Sejmu RO prowadzić będzie żona prezydenta Poznania słynąca z soczystych , wyrazistych przemówień.

        Może jeszcze warto wspomnieć o uwzględnionym na pierwszym miejscu z Zielonej Góry przedstawicielu Zielonych, którzy dobili rzutem na taśmę do KO i otrzymali w nagrodę tę miejscówkę  ergo Tomaszu Aniśce ( nie znam w ogóle jegomościa, nie znam dorobku - czy przykuwał się do świerków w Puszczy Białowieskiej czy podczas akcji na obwodnicy Augustowa nad Rospudą - null i nie mam zamiaru zgłębiać tych "tajemnic" ).

        To tyle uwag, reszta listy pewnie już dostępna na wiodących portalach i jutro w papierowych wydaniach dzienników  , z opisem i CV kandydatów .

Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka