7 obserwujących
162 notki
94k odsłony
487 odsłon

Ściganie Elżbiety Podleśnej to jakby karać Charlie Hebdo.

Wykop Skomentuj50

Pewnie ci, którzy żądają ścigania twórczyni NMP w tęczowej aureoli nie mieliby nic przeciw, gdyby francuskie sądy ukarały Charlie Hebdo za karykatury Mahometa, bo taka sama to logika, że jak się obrazi wierzącego to w łeb, a w każdym razie po łapach.

A przecież dla tych, którzy czują się obrażeni, jest to w pewnym sensie pułapka. Bluźnierstwo popełniać mogą bowiem ci, którzy widzą "profanację" bardziej naganną niż jest ona w rzeczywistości.

Bo cóż złego jest w przydaniu wizerunkowi NMP tęczowego halo, które dla wielu, w tym dla pani Podleśnej jest ważnym i zaakceptowanym symbolem tożsamościowym? Przecież to ewidentny apel by nie zawłaszczać Maryi Panny do nienawiści wobec mniejszości seksualnych! To wyraz przekonania, że wiara chrześcijańska nie każe sekować LGBT, jak to każdego dnia czyni wielu mieniących się wyznawcami, wyraz wiary, że Matka Boża przygarnia także te dzieci pod swoje opiekuńcze skrzydła. Która bowiem matka odrzuci i potępi swoje dziecko z powodu orientacji seksualnej!?

Gdyby bowiem ktoś chciał sprofanować taki wizerunek to musiałby go spalić, pociąć, oblać fekaliami, czy inaczej zniszczyć, a nie oblekać w barwy bliskie swemu sercu!?

A to że inni myślą czy nawet czują inaczej to jeszcze nie powód by tym poglądom dawać jakiekolwiek pierwszeństwo. Bo nawet wiara, z całym szacunkiem, jest tylko poglądem ( lub ich zbiorem ), a tu nawet  trudno o prawdziwej wierze chrześcijańskiej można mówić. Bardziej o jakiejś barbarzyńskiej, palącej innowierców na stosach.

I jak zaczniemy walczyć z poglądami czyli z wolnością słowa skończymy jak w hitlerowskich Niemczech lub w krajach ortodoksyjnie muzułmańskich.

Natomiast czym innym jest mowa nienawiści wobec człowieka, z którą powinniśmy walczyć, której przejawem jest poniżanie mniejszości seksualnych jak i narodowych, co ostatnio mieliśmy do czynienia z kukłą na wzór Żyda, bo przecież nie Judasza w Pruchniku. Bo jakby to był zdrajca Chrystusa musiałaby ta kukła wyglądać jak się teraz przedstawia Apostołów, a nie chasydów.

Nie można zrównywać, jak to czynią propagandziści świętej wojny przeciw rzekomym profanatorom wizerunku NMP, nienawiści wobec ludzi wobec nawet nienawiści ( czego tutaj nie ma ) wobec poglądów. A jeśli jest to tylko wobec poglądów każących nienawidzieć innych ludzi, a do tego każdy ma niezbywalne prawo  i obowiązek od urodzenia!Wykop Skomentuj50
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo