0 obserwujących
21 notek
16k odsłon
  617   0

Co dalej z Zakrzówkiem?

Andrzej Duda deklaruje pomoc

28 września odbyło się spotkanie przedstawicieli stowarzyszenia Zielony Zakrzówek i innych organizacji społecznych z radnymi Agatą Tatarą i Mirosławem Gilarskim. Na spotkaniu obecny była kandydat na prezydenta Krakowa Andrzej Duda.  Były minister i główny prawnik prezydenta pomógł nam oszacować możliwości obrony terenów wokół kamieniołomu przed zabudową. 

Kandydat na Prezydenta, Andrzej Duda zapewnił nas wszystkich o swoim wsparciu i zaznaczył, że uporządkowanie kwestii planistycznych jest kluczowe dla rozwoju Krakowa. Miasto musi dawać mieszkańcom
i przedsiębiorcom jasneinformacje co do reguł inwestowania. Jednoznaczność przepisów i transparentność przy podejmowaniu decyzji w kwestiach wydawania pozwoleń na budowę jest tu sprawą kluczową. Priorytetem jednak musi być rozwój podporządkowany zwiększaniu jakości życia w mieście. W państwach wysokorozwiniętych istnieje wielkie współzawodnictwo miast. Toczy się ono właśnie głównie na tej płaszczyźnie, a zieleń miejska jest jednym z najważniejszych kryteriów oceny.

Udało się też zrobić krótki przegląd problemów dotyczących obszarów zielonych. Każda z osób obecnych dzieliła się informacjami z różnych "linii frontu". Poruszaliśmy nie tylko tematy Zakrzówka, ale też Parku Dębnickiego, Parku Duchackiego, Wzgórza Św. Bronisławy, Sikornika, Krzemionek... lista była naprawdę długa, lecz niestety - informacje raczej przygnębiające. Skala nieprawidłowości jakich dopuszcza się ekipa prezydenta Majchrowskiego jest ogromna. Począwszy od braku respektowania zapisów strategii i polityk przyjętych przez RM, poprzez nagminne niedotrzymywanie procedur, szczególnie w zakresie informacji publicznej, aż po działania balansujące na granicy prawa.

W czasie dyskusji o planowanym
referendum, Andrzej Duda wyraził swoje poparcie dla tego oddolnego przedsięwzięcia mieszkańców. Zaznaczył też, że o wiele częściej, władze powinny odwoływać się do woli społeczeństwa wyrażanej poprzez akty demokracji bezpośredniej.

Mirosław Gilarski, radny Rady Miasta Krakowa

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale