Głos pokolenia 90 Głos pokolenia 90
33621
BLOG

Jak młoda Ukrainka zrobiła w balona Polaków

Głos pokolenia 90 Głos pokolenia 90 Styl życia Obserwuj temat Obserwuj notkę 25
Młoda ukraińska influencerka która od kilku lat mieszkała w Polsce nagrywała filmy wychwalające nasz kraj i polskich mężczyzn. Przeprowadziła zbiórkę w której zbierała na wyjazd dla swojej siostry do Polski. Obie młode kobiety jednak nagle wyjechały do Kanady jako uchodźczyni wojenne.

Irina Paszyńska (Iryna Pashynska) to Ukrainka która kilka lat temu przyjechała do Polski. Prowadzi ona kanał na YouTube oraz inne media społecznościowe w których przez lata chwaliła Polske i Polaków [1]. Filmy te były w języku polskim więc większość widowni to byli polscy mężczyźni, którzy nie szczędzili komplementów młodej kobiecie. Pashynska największą popularność zdobyła w filmach na których poruszała kwestie relacji damsko-męskich Ukrainek i Polaków. Nie ma jednak informacji żeby kiedykolwiek była w związku z Polakiem. Swoich widzów prosiła o wpłaty w serwisie Patronite [2]. W zasadzie nagrywała regularne filmy o tym samym aby podtrzymywać konteksty matrymonialne na swoim kanale. Polacy byli zachwyceni i zauroczeni.


image

image

image

image

Pashynska pochodziła z Krymu. Twierdziła że nigdy nie pojedzie do Rosji. Po czym wróciła na okupowany przez Rosjan Krym i chwaliła nawet zmiany od czasu gdy wyjechała.

image
image
W licznych filmach chwaliła Polske, twierdząc nawet że wybrała Polske zamiast bogatszych krajów zachodnich. Sama zaczynała uważać się za Polkę po kilku latach pobytu.

image
image
image

Pomimo regularnego finansowania wsparcia od swoich widzów i wieloletniego pobytu w Polsce Pashynska zrobiła zbiórkę na bilet dla swojej siostry, która rzekomo marzyła o wyjeździe do Polski [3]. Kwota o jaką prosiła wynosiła 2 tysiące złotych, która wydaje się zawyżona. Jednak bez względu na to warto zadać sobie pytanie. Czy kobieta która tyle lat mieszka w Polsce i ma regularne dochody nie miała kapitału tej wysokości żeby pomóc własnej siostrze? Czy była to próba wyłudzenia kolejnych pieniędzy od naiwnych Polaków?

image

Jak się okazało tuż po przyjeździe obie siostry wyjechały z Polski do Kanady jako uchodźczynie wojenne. Pomimo że Pashynska przebywała w kraju "bezpieczniejszym niż te zachodnie" przy pierwszej lepszej okazji wyjechała do takiego kraju. Niesmak pozostaje po przeprowadzonej chwile wcześniej zbiórce. Pashynska nagle tłumaczy że wyjechała do Kanady bo... potrzebuje nauczyć się języka angielskiego. Żaden z widzów nie wiedział o takich planach. Narazie Pashynska chyba jeszcze nagrywa filmy w języku polskim bo szkoda stracić tak liczną widownie i ewentualne dochody?

image
image


Pashynska wydaje się być żywym przykładem kobiecej hipergamii i wykorzystywania faktu bycia młodą kobietą w kraju gdzie brakuje młodych kobiet [4]. Ukrainki które przez lata siedziały w Polsce nagle opuszczają nasz kraj gdy wreszcie dostają możliwości wyjazdu na zachód. Po wybuchu wojny wiele państw na świecie otworzyło swoje granice dla Ukraińców. Wcześniej Polska nie konkurowała o młode imigrantki z Niemcami czy Holandią. Obecnie Ukrainki mają możliwość wjazdu i pełnego dostępu do rynku pracy w wielu zamożniejszych niż Polska krajach. W Niemczech populacja ukraińskich uchodźców właśnie przekroczyła milion osób i w ciągu kilku miesięcy może przewyższyć tą w Polsce. Nieoficjalnie mówi się że większość uchodźczyń w Niemczech to w dużej mierze młode bezdzietne kobiety, które opuściły Polskę. Nad Wisłą pozostają głównie kobiety zamężne, matki z dziećmi i emeryci.

Źródła:

[1] https://www.youtube.com/@PaszynskaPolska
[2] https://patronite.pl/ipaszynska/description
[3] https://zrzutka.pl/8rvbk7
[4] https://www.fakt.pl/pieniadze/w-polsce-brakuje-singielek-gdzie-najtrudniej-znalezc-zone-a-gdzie-meza/j7l16f4

Pokolenie lat 90' przez Polskę stracone. Połowa na emigracji, połowa w kraju ale bez szans na własne mieszkanie czy dom. Stłumieni przez liczniejsze starsze pokolenia nie mamy za wiele do powiedzenia w społeczeństwie. Będziemy jednymi z ostatnich którzy w znakomitej większości urodzili się jako rodowici Polacy. Nie liczcie jednak że będzie jak wcześniej. W większości nie założymy rodzin i nie będziemy mieli dzieci. Warunki życia w tym kraju nam na to nie pozwalają. Zastąpią nas po prostu w przyszłości inne narody, a my i nasze problemy będziemy tylko wspomnieniem.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości