18 obserwujących
209 notek
123k odsłony
470 odsłon

Tanio hotel z restauracją kupię + Góralskie VETO

Wykop Skomentuj15

Już w kwietniu br., słusznie przeczuwając bankructwa właścicieli zamykanych hoteli, pensjonatów, restauracji pod notką @izaluka

https://www.salon24.pl/u/izaluka/1040115,rzad-chce-zapobiec-przejeciom-przedsiebiorstw-z-polskim-kapitalem-przez-pozaunijne-podmioty

dałam taki nieco humorystyczny komentarz:

"Tanio hotel z restauracją kupię.
A - anonsuję
Ekologicznie lasami  otoczony,
tradycjami słynący
rustykalnie wyposażony.... itp."

23 kwietnia 2020, 23:09   

Po ok. 9 miesiącach nie jest mi do śmiechu! Współczuję właścicielom udręczonym "pijanym" lockdownem, pozbawionym dochodów i źródeł utrzymania. Dzisiaj bankructwa są faktem. Faktem też będą próby przejęcia polskich prywatnych obiektów turystycznych przez silne podmioty. To normalne. Gdy sytuacja właścicieli hoteli, hotelików i pensjonatów, szczególnie w górach i terenach podgórskich jest tragiczna okazuje się, że np. PHH czyli Polski Holding Hotelowy mógłby je przejmować. Czy tak będzie? Rząd twierdził w kwietniu, że chce zapobiec przyjęciom polskich firm przez podmioty z poza UE. Czyżby?

Czy PHH firma 100% państwowa ma pełnić tę rolę?

Czyżby państwowe restrykcje zamykania hoteli były na rękę państwowej firmie  PHH?

Rzecznikiem PHH jest Magdalena Szefernaker.

Zamieszczam dwa artykuły na ten temat. 

"To niepokojące". Gołębiewski dla money.pl: Państwo interesuje się zakupem hoteli"

"Hotele stoją zamknięte, a branża popada w coraz głębszy kryzys. Na rynku pojawiły się plotki o tym, że jeden z hotelarskich magnatów – Tadeusz Gołębiewski – dostał propozycję odsprzedaży swoich biznesów. - Co najmniej raz w tygodniu dostaję takie zapytanie. To są takie dziwactwa. Przyzwyczaiłem się – komentuje przedsiębiorca w rozmowie z money.pl.
/…/Ostatnio coraz śmielej na rynku hotelarskich nieruchomości rozpycha się Polski Holding Hotelowy – państwowe przedsiębiorstwo, które skupia 28 obiektów, m.in. hotele wokół warszawskiego lotniska Chopina: Renaissance i Courtyard by Marriott Warsaw Airport. Holding planuje kupić kolejny 5-gwiazdkowy hotel – Regent Warsaw." cd. link:


https://www.money.pl/gospodarka/tadeusz-golebiewski-odsprzeda-hotele-dostaje-takie-zapytania-6595682077440832a.html"Magdalena Szefernaker, żona wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pawła Szefernakera jest rzecznikiem prasowym Polskiego Holdingu Hotelowego (PHH). PHH, wedle oceny wielu ekspertów, ma przejmować polskie, rodzinne biznesy, które upadają z powodu absurdalnych i szkodliwych restrykcji wprowadzonych pod pretekstem tzw. pandemii.
Można (...) zaobserwować, że Polski Holding Hotelowy ma apetyt na przejmowanie podobnych biznesów. Wnioskuję tak na podstawie doniesień medialnych oraz dotychczasowych działań spółki. Niektórzy nazywają to próbą ratowania hoteli, które sobie nie radzą. Według mnie jest to tendencja do centralizacji. Jest to niepokojące - powiedział Tadeusz Gołębiewski, szef sieci hotelowej, w rozmowie z money.pl. Sam PHH oczywiście zaprzecza, jakoby miał taki plan.
Jak czytamy na stronie PHH, jest to "spółka w 100 proc. z kapitałem państwowym". Okazuje się, że rzecznikiem firmy jest Magdalena Szefernaker. Jej mąż to wiceminister w MSWiA Paweł Szefernaker."

https://prawy.pl/112290-afera-zona-wiceministra-rzecznikiem-polskiego-holdingu-hotelowego-a-wy-polacy-trzymajcie-firmy-dalej-zamkniete/

Nie dziwię się "góralom", że protestują!  Mają pomoc prawną, bo de facto zamykanie tych rodzinnych biznesów jest niezgodne z obowiązującym prawem. Oby wygrali!

Miły appendix:

https://www.youtube.com/watch?v=QcElnPuBHfk&feature=youtu.be

Zakopane 11.01.2021 - Góralskie VETO!

OtwieraMY biznesy! Koniec niszczenia polskich przedsiębiorców!Wykop Skomentuj15
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka