24 obserwujących
264 notki
151k odsłon
  120   1

Kobiety w polskich kościołach będą mogły rozdawać Komunię Świętą

Kobiety w polskich kościołach będą mogły rozdawać Komunię Świętą.

Episkopat wydał dekret w tej sprawie
12 grudnia 2021 r. wchodzi w życie dekret ogólny Konferencji Episkopatu Polski dotyczący wieku oraz przymiotów kandydatów i kandydatek do stałego lektoratu i akolitatu.


„Dekret ogólny Konferencji Episkopatu Polski w sprawie wieku i przymiotów kandydatów do posługi stałego lektoratu i akolitatu, nie będących kandydatami do święceń” został wydany przez Konferencję Episkopatu Polski 11 czerwca 2021 r., a jego promulgacja i wejście w życie zgodnie z wymogami prawa kościelnego dokonuje się po dokonaniu sprawdzenia przez Stolicę Apostolską (recognitio).
Dekret recognitionis został wydany przez Kongregację ds. Biskupów w dniu 13 października 2021 r. Promulgacja dokumentu decyzją Przewodniczącego KEP nastąpiła w dniu dzisiejszym (3 grudnia 2021 r.), a jego wejście w życie ogłoszono na dzień 12 grudnia 2021 r. (3. niedziela adwentu – „Gaudete”). Z dniem wejścia w życie dekret ogólny będzie obowiązywał we wszystkich diecezjach Polski.
Ogłoszony dokument jest zgodny z wytycznymi Listu Apostolskiego w formie Motu Proprio „Spiritus Domini” Ojca Świętego Franciszka o zmianie kanonu 230 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego na temat dopuszczenia osób płci żeńskiej do urzędowej posługi lektoratu i akolitatu.


Całość:
https://pch24.pl/wchodzi-w-zycie-dekret-episkopatu-dotyczacy-stalego-lektoratu-i-akolitatu-udzielanego-takze-kobietom/

To było do przewidzenia; Franciszek - Demokrata i posłuszne mu Episkopaty krok po kroku zmieniają KK.

Jak tak dalej pójdzie KK stanie się zborem ewangelickim a Komunia Święta opłatkiem.

Globalna religia w globalnym świecie NWO!

Liczni komentują:

amicus03 grudzień 2021


Pozwolę sobie na jeszcze jedną refleksję będącą pokłosiem lektury tego tekstu, choć zagadnienie, którego on dotyka to tylko kropla w morzu wypaczeń naszej wiary. Otóż wiara rzymskokatolicka opiera się na Objawieniu Bożym zawartym w Piśmie Św. i Tradycji, przynajmniej tak do tej pory uczyły stare poczciwe katechizmy, a w obliczu wielu zmian już dokonanych lub planowanych z bólem serca stwierdzam fakt, iż coraz mniej w naszym Kościele Tradycji, a coraz więcej ewoluującego, i to w mroczną stronę, protestantyzmu. Przecież niemała część kościołów już od dawna przypomina protestanckie zbory – zarówno w formie jak i w treści. W kwestii tej można by wiele przytoczyć dowodów i argumentów, ale czy w ogóle jest jeszcze sens kiedy co rusz zaskakują nas takie twardogłowe nowinki jak chociażby ten świeżo spłodzony dekret Episkopatu ?

 Ola03 grudzień 2021

Kobieta rozdajaca Komunię Świętą? No tak… To naturalna konsekwencja Komunii na reke – na Zachodzie też zaczęło się od Komunii Św. na rękę. Z aborcją też jest zazwyczaj tak: Najpierw wprowadza się aborcję, później dzieci się odwdzieczaja i wprowadzają eutanazję, później dochodzi się do wniosku że czy chory młody czy chory Stary czy chore dziecko – wprowadza się eutanazję dzieci do 12 roku życia.


Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale