15 obserwujących
148 notek
95k odsłon
195 odsłon

Signum Temporis. Signum Dei.

Wykop Skomentuj2


Wielkie zniszczenia…. ogromny pożar Katedry Notre Dame.

To obraz upadku Europy, zlaicyzowanej od wieków Francji, pysznego Paryża.

To Signum Temporis.

Ocalały błyszczący Krzyż Pański wewnątrz katedry tuż po ugaszeniu pożaru.

To Signum Dei.

image

Fot: https://www.pch24.pl/images/min_mid_big/big/67606.jpg?r=1555419141„Kiedy gaszący szalejący pożar strażacy weszli do wnętrza katedry Notre Dame ich oczom ukazał się niesamowity widok. Spośród kłębów dymu i osmolonych powierzchni wyłonił się stojący przy ołtarzu nietknięty złoty krzyż. Przejmujący obraz odbił się szerokim echem w mediach na całym świecie.

„Okazało się, że w niemal nietkniętym stanie z pożaru wyszedł ołtarz, stojący przy nim krzyż oraz przynajmniej jeden z trzech witrażowych rozet datowanych na XIII wiek. Szczególnie przejmujący jest widok złotego krzyża, od którego światło odbijało się ciepłym blaskiem. Wideo i zdjęcia tego niesamowitego widoku już wielu określiło mianem cudu. Zastanawia bowiem, w jaki sposób krzyż pozostał nietknięty pośród szalejącego we wnętrzu katedry pożaru”.


http://www.pch24.pl/pod-tym-znakiem-zwyciezysz–przejmujacy-obraz-ocalalego-z-pozaru-krzyza,67606,i.html#ixzz5lGQPMX6b

Dwa spojrzenia na tragedię w Paryżu, dwa wielkie Znaki!

ps:

Władze francuskie ochoczo i natychmiast wespół z światowymi miliarderami zadeklarowali odbudowanie tego „wspólnego dziedzictwa”.
Właścicielem kościołów we Francji jest PAŃSTWO.

Nie mam pewności ale poważną obawę, CO oni chcą w tym miejscu odbudować?
Katolicką Katedrę „Naszej Pani” czy może ” świątynię rozumu” albo jakiś masoński pomnik braterstwa?

Możni tego świata oraz pomniejsi prowincjonalni: także premier, prezydent RP bezkrytycznie (?) wyrazili swój finansowy akces do akcji Macrona. Czy aby nie zbyt szybko?

Diagnoza przyczyny ogromnego pożaru równie błyskawiczna jak rozprzestrzenianie się „iskry”. Podobnie szybkie i spontaniczne słowa współczucia władz Francji : winne prace remontowe. Prace? Czy może „pracowników” po godzinach?

W marcu w Paryżu płonął duży kościół św. Sulpicjusza, setki francuskich kościołów burzonych, profanowanych, przerabianych na hotele, knajpy etc.a o tym ciszej…

Tu potrzeba rozeznania i czasu na refleksję.

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo