20 obserwujących
615 notek
806k odsłon
813 odsłon

Inne spojrzenie na jedzenie zwierząt – prawica a przyroda

Fot. archiwum Romuald Kałwa
Fot. archiwum Romuald Kałwa
Wykop Skomentuj

                                                                    Targi koni w Skaryszewie

"Chaos, rżenie koni, pijackie awantury, kopanie, bicie i patologia" – pod stosunkowo obiektywnym artykułem Wiktorii Beczek na „Gazeta.pl” czytamy komentarz:

ata150:

...niestety. Czytam o Tarze -fundacji. O Skaryszewie i targu koni. Włos mi sie zjeżył. Na prymitw ludzi.Zabijać i jeść. Z ładnych opakowań, na nich obrazeczki uśmiechniętej krowy albo świnki. W środku ciało pokrojone w cieniusie plasterki i bach na chleb z masełkiem. .Człowiek zjada zwierzę - OK, ale człowiek zjada człowieka - kanibalizm. Nie zabijaj. Ha ha niestety. Polaku i Polko, chcecie nauczać Europę TZW "wartości" ? Czujecie się lepsi bo chodzicie do kościołów i klękacie przed mężczyznami w czarnych sukienkach? Codziennie przy śniadaniu, obiedzie i kolacji bierzecie udział w procederze - mordowania, bicia, poniewierania. Smacznego państwu. Polska to kraj narcyzów, którym wszystko wolno, taka ta Polska wyjątkowa a jakże regilijna...Zdrowaś Mario? A może zdrowyś koniu nie byłoby lepsze? Koń cierpi a mamusia waszego Boga (pana?) gdzieś cierpi? Biją ją? Poniewierają? Trzymają w gnoju? Rzeczywistość cierpi a nie wymyślone świętości. Chlejcie dalej, jedzcie cielęcinkę no i głosujcie na hipokryzję.

- widzimy tu czystą nienawiść, pogardę do jego narodu, religii, tradycji. Pogardę do wszystkiego. Swoją drogą, może czas skorzystać z ich argumentów i obrażających Syna Człowieczego i Syna Bożego w Jednym, Jezusa Chrystusa – Zbawiciela oraz Jego Matkę oraz uczniów – oskarżyć o antysemityzm?

Ekolodzy, często opłacani przez zagraniczne fundacje, uczeni są przez „różne wyborcze”, że polska prawica nienawidzi przyrody. W rzeczywistości wszystko sprowadza się do tego, żeby Polacy nie mogli samodzielnie korzystać ze swoich dóbr naturalnych. Aby nasze państwo nie mogło się rozwinąć, a wszystko, co jemu jest potrzebne, kupowało za granicą – uzależniało się.

Media, czy to z własnej inicjatywy, czy z inicjatywy możnych sponsorów, próbują pogrzebać inicjatywę PGE w Bogatyni mówiąc, że Czesi nie Niemcy boją się tej szkodzącej środowisku naturalnemu inwestycji. Można powiedzieć, a co nas obchodzi interes Czech i Niemiec.

Czy Niemcy konsultowali z nami budowę swoich elektrowni atomowych? Czy Czesi zrekompensowali Polsce starty z czasów tzw. powodzi tysiąclecia, gdy dopuścili do zrzutu wody z Odry i tzw. wielkiej fali?

No tak, ale ci patriotyczni inaczej, maja swoją kandydatkę: Małgorzatę Kidawę-Błońską, która zrzucała Jarosławowi Kaczyńskiemu, że ten chce dbać tylko o polskie interesy. Ci ludzie są nie tylko źli. Oni są również głupi. Bezdennie tępi i ograniczeni.

                                                       Koń na wsi kiedyś, to był żywiciel rodziny

Pamiętam historię z mojej dawnej wsi. Wydarzyło się to gdzieś z 50 lat temu. Spłoszony koń rozpędził się i na zakręcie uderzył głową w drzewo. Zginął na miejscu. Zebrani wokół mieszkańcy wsi pogrążeni byli w specyficznym smutku. Jakby zginął członek rodziny.

Polacy nie lubią sadystów. Rośnie dzisiaj świadomość, że zwierzęta hodowlane żyją w uwłaczających warunkach żywym stworzeniom.

Na targach koni w Skaryszewie sprzedawano wówczas, wg relacji medialnej, około 150 koni. Tymczasem wg Głównego Urzędu Statystycznego liczba koni w 2018 roku wynosiła: 185.494 sztuk. Wg Polskiego Związku Hodowców Koni liczba ta wynosiła 269.715. Źródło: https://www.pzhk.pl/hodowla/poglowie-koni-polsce/

Dla jeżdżącej mercedesami polskiej lewicy, dobrobyt i praca bierze się znikąd. Owszem, nad wieloma sprawami trzeba dyskutować, m.in. nad ustawą wprowadzoną przez lobby myśliwskie – mam nadzieję, że wkrótce zostanie zlikwidowana – gdzie wojsko, policja, a nawet straż graniczna ma brać udział w polowaniach (de facto imprezach pijackich), a pola, tereny prywatnych właścicieli mają być wyłączone z jurysdukcji właścicieli, a jeśli komu się nie podoba, to taki myśliwy dzwoni na policję. Tak, to skandal i zaprzeczenie podstawowemu prawu własności.

                                                   Gdy zabicie karpia jest gorsze niż aborcja

Jednak nie chcę Polski, gdzie za zgilotynowanie karpia na targu ludzie są skazywani na bezwzględne więzienie. O sprawie czytaj tutaj  

                              Jerzy Nowosielski i jego poglądy na zabijanie zwierząt oraz seks

W tym akapicie wejdziemy na trochę wyższe, w tym metafizycznie poziomy. Aczkolwiek tylko dla odważnych i ciekawych.

Prof. Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie Jerzy Nowosielski, to polski malarz, rysownik, scenograf, filozof i teolog prawosławny, którzy dożył sędziwego wieku 88 lat (zmarł w 2011 r.). Jego wywiad dla "BruLion"-u nr 27/1995 zawiera wiele ciekawych sformułowań. Co prawda sam wyrosłem z gnozy, i pewne rzeczy sam taktuję z przymrużeniem oka, nad pewnymi myślami warto się zastanowić. J. Nowosielskiego pytał Rafał Zmysłowski.

- Kiedyś Pan powiedział, że w naszej świadomości podstawowa transformacja rzeczywistości złej w dobrą dokonuje się w sferze erotyki (MC, s. 13).

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości