Źródło: zrzut ekranu
Źródło: zrzut ekranu
Romuald Kałwa Romuald Kałwa
346
BLOG

Niepokojąca kandydatura na nowego Rzecznika Praw Dziecka

Romuald Kałwa Romuald Kałwa Rozmaitości Obserwuj notkę 4

Naczelna Izba Lekarska apeluje do marszałka Sejmu Szymona Hołowni o zgłoszenie kandydatury lekarza psychiatry Pawła Kukiza-Szczucińskiego na nowego Rzecznika Praw Dziecka. W połowie grudnia kończy się kadencja obecnego rzecznika Mikołaja Pawlaka.

W 2018 roku kandydaturę lekarza pediatry i psychiatry Pawła Kukiza-Szczucińskiego poparło 171 posłów opozycji. Był wówczas kandydatem Ruchu Kukiz’15. Za szczególne zagrożenia uważał słusznie cyberprzemoc i działalność ruchów antyszczepionkowych. W 2015 roku brał udział w przesłuchaniach kandydatów na posłów Ruchu Kukiz’15. Był szarą eminencją w Ruchu Kukiz’15. Pierwszy człon nazwiska przyjął po żonie, dalekiej kuzynce Pawła Kukiza.

image

Dr Paweł Kukiz-Szczuciński w 2020 roku był uczestnikiem pierwszej misji polskich lekarzy w Lombardii, niosąc pomoc ofiarom pierwszej fali pandemii koronawirusa.

Pomagał dzieciom w strefie przyfrontowej wojny na Ukrainie. Pomagał ewakuować ok. 1,5 tys. dzieci z chorobami onkologicznymi z Ukrainy, 3,5 tys. rannych Ukraińców i 2 tys. pacjentów z terenów deokupowanych.

Portal Onet publikuje ciekawą informację:

„Zdaniem dra Pawła Kukiza-Szczycińskiego kondycja psychiczna dzieci pogorszyła się wraz z pandemią COVID-19, wojną oraz społecznymi podziałami na tle orientacji seksualnej”

Źródło: https://wiadomosci.onet.pl/kraj/lekarze-wskazuja-dra-kukiza-szczucinskiego-na-rzecznika-praw-dziecka/qmxf3z3?utm_source=livebar&utm_campaign=newsy_sg

Po pierwsze to Naczelna Izba Lekarska ma swój współudział w takiej a nie innej walce z pandemią w Polsce i ponosi współodpowiedzialność za to, że doszło do nadmiarowych zgonów. Lekarze po prostu nie leczyli ludzi, za co paradoksalnie brali ciężkie pieniądze, o czym mówi raport Najwyższej Izby Kontroli.

Co więcej, Naczelna Izba Lekarska akceptowała eksperyment medyczny:

 „Mamy zawstydzająco niski poziom wyszczepienia społeczeństwa – ze wskaźnikiem 58 proc. daleko nam do rekordzistów, którzy szybciej i bezpieczniej mogą rezygnować z obostrzeń sanitarnych”.

Warto poczytać cały tekst Prezesa Naczelnej Izby Lekarskiej Andrzeja Matyi, opublikowany na stronach tej instytucji 4 marca 2022. Nie ma tu bicia w piersi:

Źródło: https://nil.org.pl/aktualnosci/5946-minely-dwa-lata

- W tym momencie mam prawo zapytać, czy dr Paweł Kukiz-Szczuciński będzie reprezentował interesy Naczelnej Izby Lekarskiej, czy polskich dzieci?

- Otóż dr Paweł Kukiz-Szczuciński jak na razie znakomicie reprezentuje interesy dzieci ukraińskich. Nie, proszę się na mnie nie oburzać. Rzekomo jest fakenewsem to, że ukraińskie dzieci chore na choroby onkologiczne mają pierwszeństwo przed dziećmi polskimi. Z wielu rozmów z ludźmi wiem, że to prawda i Ukraińcy byli przyjmowania poza kolejnością. Głupie wyśmiewanie nic tu nie da.

- Co więcej:

„Wreszcie jest bardzo duży problem podziału i wartościowania, do którego doszło w naszym społeczeństwie na tle sporu o LGBT. To naraziło dużą ilość dzieci i młodych ludzi na szykany, które prowadziły do poważnych problemów, wraz z samobójstwami — stwierdził lekarz”.

Tak, z tym problemem coś trzeba zrobić, ale, czy wszystkie próby samobójcze byłe związane z ideologią LGBT? Jeśli tak, to może to właśnie seksualizacja dzieci ma wpływ na wzrost tego negatywnego zjawiska?

Źródło: https://www.ciekawestatystyki.pl/2022/10/ilosc-samobojstw-w-polsce-i-na-swiecie.html

„W największym stopniu wzrosła liczba podejmowanych samobójstw wśród bardzo młodych osób. W ciągu ostatnich 6 lat ilość osób do 18 roku życia podejmujących próbę samobójczą potroiła się”.

image

Źródło: https://www.ciekawestatystyki.pl/2022/10/ilosc-samobojstw-w-polsce-i-na-swiecie.html

Mam wrażenie, że wzrost liczby samobójstw urósł wraz z problemem niespłacanych kredytów frankowych i promocją ideologii genderyzmu. 

Wracając do tematu, Paweł Kukiz-Szczuciński jest szczególnie wrażliwy na dzieci nielegalnych imigrantów na granicy z Białorusią, o czym czytamy w dalszej częście artykułu Onet.pl:

- Zainteresowanie losem wszystkich dzieci, niezależnie od ich narodowości pokreślił także dr Kukiz-Szczuciński w rozmowie z Onetem.— Dla mnie jako lekarza ukierunkowanego na los dzieci, ważne są nie tylko polskie dzieci, ale wszystkie te, które znajdują się na terenie naszego kraju. Uważam, że to, co się działo na granicy z Białorusią, gdzie pracowałem, nie powinno było mieć miejsca: tam dzieci były po prostu narażone na utratę życia i zdrowia. Nie ukrywam, że bardzo dużo mnie kosztowało oglądanie zimą na polskiej ziemi przybyszów w takich, a nie innych okolicznościach – powiedział.

Oczywiscie Paweł Kukiz-Szczucińskimoże powiedzieć, że spory polityczne go nie obchodzą a interesuje go tlyko los dzieci. 

Prawdą jest, że, jak uważa Paweł Kukiz-Szczuciński, psychiatria dzieci i młodzieży jest bardzo zaniedbanym obszarem. Winę ponoszą tu wszystkie poprzednie rządy.

Jak na razie Paweł Kukiz-Szczuciński znakomicie reprezentuje interesy dzieci ukraińskich. Arabscy niemile widziani goście na polsko-białoruskiej granicy, podobnie jak Hamas wykorzystują dzieci jako „żywe tarcze”.

Nawet, jeśli chce je ratować, co rozumiem, zabrakło mi tutaj odniesienia do rzeczywistości. A skoro jest politykiem, to takie ujmowanie problemu jest zwykła manipulacją i ukrywaniem poglądów na sedno problemu w celu przypodobania się stronie lewicowej oraz by nie zaskarbić sobie wrogów po stronie „prawicowej”.

Ponadto, dlaczego ta kandydatura mnie niepokoi?

Bo mam wrażenie, że dr Paweł Kukiz-Szczuciński bardziej kocha obce dzieci niż polskie. Tymczaem obowiązuje zasada pierwszeństwa. Rodzice arabskich dzieci i te dzieci, jak dorosną, mogą być mordercami Polaków.

Mam wrażenie, że nie mówi prawdy o tym, z czego biorą się obecne problemy. Otóż, gdy polskie społeczeństwo było bardziej „wsteczne” - tradycyjne, a homoseksualiści przecież istnieli, to problemów z tym związanych, jak próby samobójcze, było mniej.

Może Paweł Kukiz-Szczuciński powinien zapytać, co jest odpowiedzialne za tę sytuację. Może permisywizm seksualny, genderyzm, wprowadzanie zamętu – ponieważ seksualizacja dzieci ma odwrotne skutki od zamierzonego?

Włąśnie, dlaczego dr Paweł Kukiz-Szczucińskinie mówi o zablokowaniu seksualizacji dzieci i zakazie wstępu ideologii LGBT do szkół?

Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości