Źródło: zrzut ekranu
Źródło: zrzut ekranu
Romuald Kałwa Romuald Kałwa
5117
BLOG

Babka Donalda Tuska pracowała w pronazistowskiej gazecie

Romuald Kałwa Romuald Kałwa Społeczeństwo Obserwuj notkę 22

„Anna Gertruda Liebke, korektorka w mało przyjaznej Polakom a bardziej Foersterowi "Zoppoter Zeitung" – nie wiem, kim był Foerst, ale słowa te napisał red. Marek Formela w Gazecie Gdańskiej nr 694 z 26 listopada 2021 roku.

Wszędzie, jak są wzmianki o rodzinie Donalda Tuska, to wiadomo, że jego babka Anna Gertruda Liebke była korektorką w Gazecie. Nie wiadomo tylko, jaka to gazeta. Nikt nazwy nie podaje. No, ale teraz wiemy, że to "Zoppoter Zeitung".

Ciekawe, że dwa źródła w Wikipedii opisujące „Zoppoter Zeitung” są z 1937 roku, ale wiadomo, że była to gazeta policyjna – „organ Magistratu i Komendy Policji”, w której „Od 1933 w gazecie dużo miejsca poświęcano treściom nazistowskim”.

Po 1933 roku wszystkie gazety w III Rzeszy były mniej lub bardziej sprzyjające nazistom.

I jakoś tak przeraża fakt, że polskojęzyczny, niemiecki portal w Polsce „Onet” należący do koncernu Ringier Axel Springer, dojeżdża dzisiaj marszałka Hołownię tylko dlatego, że ten jest przeciwnikiem aborcji, a środowiska aborcyjne dobrze o tym wiedzą.

Na terenach okupowanych przez Niemcy, aborcja była surowo zabroniona dla osób uznanych przez nazistów za „rasowo wartościowe”, w ramach ich polityki eugenicznej i demograficznej. W przypadku kobiet z grup uznanych za „niższe rasy”, założenie były inne.

Aborcję w Polsce, jako pierwszy wprowadził Hitler

Aborcja na żądanie w okupowanej Polsce została zalegalizowana przez Adolfa Hitlera w 1943 roku. W latach 1943-1945 obowiązywało prawo pozwalające Polkom na dokonywanie aborcji w nieograniczonym zakresie. Był to jedyny przypadek w historii Polski, kiedy aborcja była legalna „na żądanie”.

Potwierdzeniem tego mogą być słowa Fuhrera z 22 lipca 1942 roku „W obliczu dużych rodzin tubylczej ludności, jest dla nas bardzo korzystne, jeśli dziewczęta i kobiety mają możliwie najwięcej aborcji”.

- czytamy na portalu Historykon.pl - https://historykon.pl/9-marca-1943-roku-adolf-hitler-zalegalizowal-aborcje-na-ziemiach-polskich/

Dzisiaj to samo, co Hitler (a w 1956 roku Polska Zjednoczona Partia Robotnicza), i Lenin w Związku Radzieckim (legalizacja aborcji w 1920 roku) robi Platforma Obywatelska i Lewica. To samo robią niemieckie media w Polsce, w tym te należące do koncernu Ringier Axel Springer, założonego przez Hitlerowca.

Tak, II wojna i eksterminacja polskich elit odniosła swój skutek. Mamy w Polce nadreprezentację ludzi, w których stronę nie warto nawet splunąć. Wielu z nich w czasie wojny byłoby ogolonych na łyso przez polskie podziemie za zadawanie się z Niemcami albo rozstrzelanych za zdradę i współpracę z ZSRR.

Lewico i Platformo, czemu tak bardzo nienawidzicie Polaków? Donaldzie Tusk, będziesz miał śmierć polskich dzieci na rękach, podobnie jak część Twojej pronazistowskiej rodziny!

Aborcja to obrzydliwy satanistyczny anty-sakrament. Naprawdę. Proszę poczytać o tym w Internecie.

Jezu Ufam Tobie.

image

Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo