Blog
Superklaster
Romuald Kałwa
Romuald Kałwa superklaster.pl
9 obserwujących 313 notek 275984 odsłony
Romuald Kałwa, 30 lipca 2017 r.

Mariusz Max Kolonko twierdzi, że rewolucja nadchodzi. I staje po stronie zła

5204 12 0 A A A
Fot. Romuald Kałwa
Fot. Romuald Kałwa

Czy to zemsta za brak stanowiska prezesa TVP Panie Redaktorze?


Czy MaxTV - program z 26 lipca 2017, źródło: https://www.youtube.com/watch?v=7rdbOX62F8U

to zemsta za brak stanowiska prezesa TVP? Niestety red. Mariusz Max Kolonko wykazuje się małostkowością i chyba nie do końca rozumie (lub nie chce rozumieć), że system sądowy w Polsce działa niedoskonale.

 

Twierdzi, że z narodem, który musi protestować, dzieje się źle. Red. Mariusz nie ma racji. Twierdzi, że mało kto korzysta z działań sądów. Tymczasem ludzie chodzą do sądów i te sądy są ludziom potrzebne. My to wiemy, ale nie ktoś, kto 29 lat mieszka za oceanem. Nic nie wspomina o tym, że sądy w Polsce wymagają zmian. Mówi o tym, że są istotne dla polityków, którzy chcą zmienić system pod siebie, by nie iść do więzienia, gdy zmieni się władza. Red. Mariusz podkręca emocje. Tak się nie robi.

 

Twierdzi, że veto prezydenta jest elementem gry. PiS i Prezydent mieli się umówić, że ten zawetuje dwie z trzech ustaw, aby przeszła ta jedna, na której partii rządzącej naprawdę zależy, a Prezydent wyjdzie na bohatera narodowego – męża opatrznościowego. Wstyd Panie Mariuszu! Naprawdę Pan tak myśli?

 

Owszem, reforma sądów przeprowadzana przez PiS nie jest doskonała, zawiera luki prawne, jest przeprowadzana na szybkiego, stąd veto Prezydenta.

 

Jednak popularny Polsko-amerykański redaktor nic nie mówi o koniecznej reformie sądów. Twierdzi, że z narodem dzieje się źle – jeden wielki płacz, i, że konserwatywne siły są zmęczone, prawicowi wyborcy mają dosyć sporów i chcą po prostu żyć – bogacić się.

 

Wstyd Panie Mariuszu! Gdyby zrobił Pan uczciwie ten program, wspomniałby Pan o nadwyżce budżetowej,  rozwoju gospodarczym i malejącym bezrobociu (wzrostu zatrudnienia). Pan tego nie widzi? Zła wola czy przypadek, wypadek przy pracy – brak profesjonalizmu?

 

Mariusz MaxTV Kolonko twierdzi, że zwykli ludzie nie chodzą do sądów. To pokazuje, że nie zna realiów współczesnej Polski.

 

Owszem, sądy lokalne i Trybunał, wg przepisów Mariusza, powinny być wybierane przez ludzi. Ale gdy zarzuca PiS-owi i Kaczyńskiemu brak wizji, że ciągle muszą się na kimś wzorować – na innych systemach politycznych, to zaraz podaje przykład USA i tamtego systemu prawnego, jak tam się wybiera się sędziów itd. To nie jest poważne Panie Mariuszu. Jeśli ganimy kogoś za zrzynanie z Zachodu, to sami nie porównujemy do tego Zachodu.

 

Mariusz Max Kolonko w 11:40 twierdzi (fr. Programu z 2015), że sędziów w Polsce wybierają politycy. No właśnie, że nie! Sędziowie w Polsce, w dużym uproszeniu, wybierają się sami.

Owszem, system trzeba zmienić. PiS nie jest doskonały (!), ale zarzucanie J. Kaczyńskiemu, że nie ma wizji, że nie nadaje się na obecne czasy, że nie potrafi nic zaoferować narodowi, jest niesprawiedliwe. PiS trzeba krytykować, choćby za politykę wschodnią, że się odcina, izoluje, ale takie uproszczenia nie są sprawiedliwe.

 

To J. Kaczyński wszystkich skłócił? Kolejny niesprawiedliwy zarzut! Nie widzi Pan działalności środowisk międzynarodowych, licznych zagranicznych fundacji sponsorujących polskie partie, czy działalności sztucznego tłumu?

 

Owszem, PiS się boi referendów, boi się jednomandatowych Okręgów Wyborczych, często jest wykurzający i bezczelny, ale JA W OBECNEJ CHWILI NIE MAM ZAMIARU ZWIĄZYWAĆ SIĘ Z TOTALNĄ OPOZYCJĄ, KTÓRA MA GDZIEŚ DOBRO POLSKI, a wcześniej jej polityczni idole rozkradali państwo, jawnie działając na jego szkodę. Polecam choćby programy Anity Gargas Panie Mariuszu, bo Pan naprawdę chyba nie wie co się w Polsce dzieje i nie rozumie Pan skali naszych problemów.

 

Ale owszem, red. Kolonko ma też trochę racji. PiS ignoruje głosy, które chcą pomóc mu rządzić (np. sprawa petycji o przyjeździe Donalda Trumpa do Polski – 112 000 głosów), ale jeśli twierdzi, że nie będzie lojalny wobec PiS-u i prez. Dudy, to do kogo nie będzie lojalny. Do zmian i reform. To znaczy, że będzie lojalny wobec Partii Razem, Platformy Obywatelskiej i umów zawartych przy Okrągłym Stole?

 

Władzę trzeba krytykować, ale odpowiedzą na krytykę nie może być przechodzenie na stronę wroga, tylko zrobienie frondy (wg słownika W. Kopalińskiego, ostrej opozycji wewnątrz jakiegoś ugrupowania.

 

Zarzucanie, wielokrotne, Kaczyńskiemu, że jego wizją jest tylko 8 lat rządów, a nie wizja lepszej Polski, jest nieuczciwe. To łapanie za słowa, a to jest godne szkoły podstawowej, Panie Mariuszu.

 

Używa Pan sformułowań „oni myślą, że ten naród”... Dla nas w Polsce to nie jest „ten naród”, tylko to „jesteśmy my”. No znowu łapanie za słowa. Owszem, trzeba, jak twierdzi Kolonko, obniżać podatki, dawać wolność gospodarczą, zmienić prawo farmaceutyczne,

 

(„Senat opowiedział się w piątek za nowelizacją Prawa farmaceutycznego, która przewiduje, że nowe apteki będą mogli otwierać tylko farmaceuci. Wprowadza ona także ograniczenia demograficzne i geograficzne dla nowo tworzonych aptek. Teraz ustawa trafi do podpisu prezydenta” za Onet.pl)

Opublikowano: 30.07.2017 13:21. Ostatnia aktualizacja: 30.07.2017 20:53.
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Superklaster http://superklaster.pl

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Ciekawe co by było, gdyby 60% Polaków, demokratycznie, zagłosowało za likwidacją państwa...
  • @panhrabia  :) :) :) Dobre :)
  • @Prze  Popieram. A jeśli nie zrobią tego służ by, zrobią to internauci, którzy "czasem" w...

Tematy w dziale Polityka