GPS GPS
1023
BLOG

COVID-19 jest mniej groźny niż grypa. Mamy na to naukowe dowody!

GPS GPS Koronawirus Obserwuj temat Obserwuj notkę 14

       Szczepionka na COVID-19 firmy Pfizer jest bardzo dobra, co zostało naukowo udowodnione. Przeprowadzono badanie na ponad 43 tysiącach ochotników - połowa z tych osób dostała placebo, a druga połowa szczepionkę. Na objawowy COVID-19 zachorowały 162 osoby, które dostały placebo oraz 8 osób zaszczepionych. W całej tej grupie było 10 ciężkich zachorowań, z czego 9 w grupie placebo i 1 w grupie ze szczepionką.

       To, że szczepionka jest dobra, a badania rzetelne, potwierdza większość polityków i celebrytów. A zatem te wyniki badań są bardzo wiarygodne. Są wielokroć bardziej wiarygodne niż statystyki dotyczące koronawirusa podawane w mediach. Te medialne statystyki są oparte na danych zbieranych przy użyciu niepewnej, mętnej, często się zmieniającej, politycznie uwarunkowanej sprawozdawczości zarządzanej przez ciała polityczne. A badania szczepionki zostały zrobione zgodnie z wszelkimi naukowymi rygorami.

       Naukowe badania szczepionki były przeprowadzone na ochotnikach, a więc ludziach szczególnie skłonnych do ryzyka. A zatem COVID-19 to choroba, na którą osoby niezaszczepione i niebojące się ryzykownych zachowań mogą zachorować z prawdopodobieństwem około 0,75%, a ciężki przebieg będzie z prawdopodobieństwem około 0,04%. Więc w całej populacji, która jest mniej skłonna do ryzyka, te liczby będą mniejsze.

       Podobne badania robi się, sprawdzając szczepionki na grypę i zazwyczaj w grupie placebo liczba zachorowań jest powyżej 1%, a ciężki przebieg grypy występuje w ponad 0,1%.

       Mamy więc naukowy dowód przeprowadzony przez firmę Pfizer na to, że COVID-19 jest mniej groźny niż grypa. Tak mało groźna choroba sparaliżowała cały świat, zrujnowała wielu przedsiębiorców i pozwoliła państwom drastycznie zwiększyć niewolnictwo - i ludzie to masowo zaakceptowali. Głupie, nie?

Grzegorz GPS Świderski

PS. Notki powiązane:

Brak to dowód nieistnienia <- poprzednia notka

następna notka -> Polityczne podsumowanie 2020 roku

Tagi: #gps65, #koronawirus, #COVID-19, #szczepionka

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj14 Obserwuj notkę
GPS
O mnie GPS

Blo­ger, że­gla­rz, informatyk, trajk­ka­rz, sar­ma­to­li­ber­ta­ria­nin, fu­tu­ry­sta. My­ślę, po­le­mi­zu­ję, ar­gu­men­tu­ję, po­li­ty­ku­ję, fi­lo­zo­fu­ję.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości