Blog
Pupilla Libertatis
GPS
GPS Grzegorz GPS Świderski
108 obserwujących 1362 notki 1661510 odsłon
GPS, 1 maja 2018 r.

Okupacja Polski

905 33 1 A A A
Niektórzy ludzie utożsamiają się z państwem. Uważają się za patriotów, bo kochają państwo, które nimi rządzi. A tymczasem Polska to kraj, to region, to obszar geograficzny, to cywilizacja, to ludzie rozproszeni po całym świecie. My, Polacy, utożsamiamy się z naszym krajem - językiem, historią, kulturą. Byliśmy w naszym kraju i za sowieckiej okupacji, i nawet za nazistowskiej - i jesteśmy za obecnej. Jesteśmy tu nie dzięki tym państwom, ale wbrew nim.
Naszym krajem rządziło wiele państw, a zatem aparatów przemocy monopolizujących użycie siły na naszym terenie. A tymczasem naszą tradycją jest brak takich aparatów. Od kiedy Polskę okupują państwa, nasza cywilizacja upada.
Peerelowskie dziady, dumne z sowieckiej okupacji, dobrze się czuły, gdy rządziło odpowiadające im państwo cywilizacji turańskiej. To było ich pełnoprawne państwo. A dziś jest ułomne, bardziej bizantyjskie - też zaborcze, ale mniej. Mniej socjalistyczne, mniej zamordystyczne, mniej etatystyczne, ale wciąż okupacyjne. Oni te państwa lubią - jedne mniej, inne bardziej. A my, Polacy, tymi państwami pogardzamy.
Różnice między różnymi okupacjami są ogromne! Naziści niszczyli nas materialnie, ale morale zachowaliśmy - sowieci zniszczyli nas i materialnie, i mentalnie. Obecna okupacja jest dużo łagodniejsza - niemniej to nadal hodowanie nas jak bydło. Choć różnice w metodach hodowli, zniewalania, w zamordyzmie, są znaczące, to my, Polacy, wszystkimi tymi metodami pogardzamy. Peerelowskie dziady służące sowietom jedne metody chwalą, inne ganią. To ogromna różnica między nami. Różnice między ich zamordyzmami są dla nas mało znaczące.
Polska, mój kraj, była i jest okupowania od ponad dwustu lat. Okupują nas państwa, które nas zniewalają i hodują jak bydło. Robili tak Prusacy, Austriacy i Rosjanie w czasie zaborów, robili to Niemcy w czasie Drugiej Wojny Światowej, sowieci za PRL-u, a dziś okupuje nas Unia Europejska i Trzecia RP. To wszystko są państwa zaborcze, okupacyjne, obce nam cywilizacyjnie. One odbierają nam naszą własność i zniewalają nas tysiącami bzdurnych przepisów. Jakościowo niczym się nie różnią. Różnice są tylko ilościowe - szykan jest mniej lub więcej, majątek jest konfiskowany w większej lub mniejszej wysokości. 
Sowiecka okupacja, czyli państwo zwane PRL, poczyniła w naszym narodzie najwięcej szkód mentalnych, bo spowodowała, że zaakceptowaliśmy niewolę, pogodziliśmy się z nią, uznaliśmy ją za dobrą. Zdecydowana większość współczesnych Polaków chce socjalizmu, chce być hodowanymi jak bydło, akceptuje to, że musimy mieć dobrego pana, który się nami będzie opiekował i za nas o wszystkim decydował. Zachorowaliśmy na syndrom sztokholmski. Będziemy wolni, gdy się z tego wyzwolimy.


Grzegorz GPS Świderski


Przymus  <- poprzednia notka
następna notka -> Niemiecki dowcip

Tagi: gps65, okupacja, Polska, państwo,

Opublikowano: 01.05.2018 15:02. Ostatnia aktualizacja: 02.05.2018 16:34.
Autor: GPS
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą.


Mój e-mail: gps65(szympans)interia.eu

By wyszukać moje notki należy w guglu wpisać słowo kluczowe "gps65" i dowolną frazę dotyczącą kwestii, którą być może kiedyś poruszałem


Zgadzam się na dowolne rozpowszechnianie, publikowanie, kopiowanie, przeinaczanie i wykorzystanie moich notek, ale proszę przy rozpowszechnianiu, czy publikowaniu w innych miejscach, dołączać na końcu link do oryginalnej strony, z której notka została skopiowana.


Proszę nie zamieszczać w komentarzach pod moimi notkami filmów czy obrazków lub długich tekstów przekopiowanych z innych miejsc, bo to niepotrzebnie obciąża stronę. Traktuję to jako spam. Zamiast tego proszę wstawiać odnośniki do źródła informacji. Polecam tworzenie notek blogowych i gdy są na temat to umieszczanie u mnie linków do nich. Zachęcam do dyskusji merytorycznej. Osoby niegrzeczne wypraszam, a jak to nie poskutkuje blokuję.


Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @generee  To skupmy się na tytułowym przykazaniu. Proszę najpierw o merytoryczną ocenę...
  • @Ja wiem "Kłamstwo to wprowadzanie w błąd, a nie głoszenie fałszu" Nie. Kłamstwo to...
  • @tichy  Wszystkie Twoje zarzuty poprawiłem i nadal wyszło to samo. A zatem to było głupie,...

Tematy w dziale Społeczeństwo