Hanna Gronkiewicz Waltz Hanna Gronkiewicz Waltz
4549
BLOG

Na początek Białołęka...

Hanna Gronkiewicz Waltz Hanna Gronkiewicz Waltz Polityka Obserwuj notkę 73

Chciałabym, aby prowadzona przeze mnie dyskusja o Warszawie miała określone ramy i była uporządkowana. Pragnę spojrzeć na rozwój poszczególnych dzielnic stolicy przez pryzmat zrealizowanych przeze mnie obietnic, które złożyłam warszawiakom przed czterema laty. W pierwszej kolejności zamierzam skoncentrować się na działaniach, jakie w minionej kadencji podjęłam na Białołęce.

W dzielnicy udało mi się zrealizować większość zaplanowanych i obiecanych inwestycji. Część z nich została rozpoczęta, a ich zakończenie nastąpi w najbliższym czasie.
 
Komunikacja i infrastruktura


1. Modernizacja ul. Marywilskiej, środkowej części ul. Mehoffera, południowego odcinka ul. Nowodworskiej oraz ul. Modlińskiej na wylocie z Warszawy.
2. Budowa ulic Ceramicznej, Botewa oraz ostatniego odcinka ul. Światowida.
3. Poprawa stanu infrastruktury drogowej na Płudach.
4. Stworzenie warunków do budowy, po powstaniu Mostu Północnego, szybkiego tramwaju wzdłuż ul. Modlińskiej łączącego stację Metra Młociny i pętlę tramajową Żerań - FSO z Dąbrówką Wiślaną i Winnicą.
5. Podjęcie działań zmierzających do jak najszybszego zakończenia budowy Mostu Północnego.


Edukacja i kultura


1. Dokończenie rozbudowy szkoły przy ul. Leśnej Polanki, budowa gimnazjum przy ul. Ostródzkiej.
2. Wykorzystanie bazy oświatowej dla działalności kulturalnej, w tym nowej bazy w Zespole Szkół przy ul. Van Gogha.
3. Rozwój Ośrodka Kultury i rozszerzenie jego oferty dla mieszkańców dzielnicy.
4. Utworzenie czytelni multimedialnych: “Nautilus” przy ul. Pancera oraz przy szkole na ul. Ostródzkiej
5. Budowa żłobka w rejonie Nowodworów, przedszkola w rejonie Dąbrówki Wiślanej oraz ul. Głębockiej


Sport i rekreacja


1. Wymiana nawierzchni na sztuczną trawę w Białołęckim Ośrodku Sportu przy ul. Światowida.
2. Rozszerzenie oferty Białołęckiego Ośrodka Sportowego poprzez zakup składanego lodowiska na zimę.
3. Dbałość o istniejące tereny zielone m.in. ścieżki rowerowe łączące osiedla Tarchomina z lasami Choszczówki i wzdłuż Wisły.
4. Rewitalizacja terenów poprzemysłowych przy ulicach Płochocińskiej, Marywilskiej, Świderskiej i Porcie Żerań.

Winna jestem również ustosunkować się do informacji o inwestycjach, których niezrealizowanie, media internetowe (np. portal www.poliprawda.pl) mi sugerują.

1. W rejonie ul. Porajów powstało Multicentrum, w którym realizowane są zajęcia z zakresu fizyki, chemii, biologii, techniki, języków, muzyki dla dzieci i młodzieży. Natomiast jeżeli chodzi o Dzielnicowe Centrum Naukowe jest ono wpisane do Warszawskiego Planu Inwestycyjnego, a ze względu na kryzys ekonomiczny z oczywistych względów jego realizacja została przesunięta na lata 2010 - 2014.
2. Na Białołęce zgodnie z moimi obietnicami udało się uruchomić filię Urzędu Skarbowego, która powstała na Tarchominie przy ul. Porajów. Zapowiedziałam powstanie centrum usługowo-handlowego i teren pod tego typu obiekt z galerią handlową jest zarezerwowany w Miejskim Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Należy on do Polfy i będzie realizowany przez prywatnego inwestora.
3. Mieszkańcom Białołęki obiecywałam wyznaczenie obszaru ścisłego centrum dzielnicy (np. rejon ul. Obrazkowa-Światowida – Modlińska – Myśliborska). Pragnę poinformować, że tworzony jest Miejski Plan Zagospodarowania Przestrzennego dla rejonu Obrazkowa - Światowida - Modlińska - Myśliborska. Projekt planu jest w trakcie uzgadniania. Tereny są w obecnej chwili komasowane przez inwestora.
4. Zakładałam budowę dróg prostopadłych, scalających wschodnią i zachodnią część dzielnicy (Tarchomin i “Zieloną Białołękę”) oraz północną część Tarchomina z jego pozostałą częścią. Modernizacja ciągu ulic we wschodniej części Białołęki: Kobiałka - Ruskowy Bród, Zdziarska, Ostródzka - Berensona i polega na budowie w całym ciągu ulic chodników oraz zatoczek autobusowych. Ponadto zrealizowane zostały ulice Hemara, Juranda ze Spychowa, ulice truskawkowa, Porzeczkowa, Jagodowa, oraz rondo Małej Brzozy. Modernizowana jest trasa Toruńska, bezkolizyjne węzły w rejonie ul. Głębockiej, budowana Trasa Mostu Północnego i modernizowana ulica Modlińska. Ponieważ obecnie największym problemem jest budowa szkół - brak jest środków na szerszy zakres budowy dróg.
5. Osobom korzystającym z komunikacji miejskiej obiecałam rozbudowę sieci połączeń autobusowych “Zielonej Białołęki” z Tarchominem oraz północnej części Tarchomina (Dąbrówka Wiślana, Winnica) z pozostałą częścią dzielnicy i centrum Warszawy. We wschodniej części Białołęki przybyły linie autobusowe 204, 304, 732, linia 120 została wydłużona (kiedyś tylko Grodzisk, dziś do Olesina), znacząco wzrosła częstotliwość kursowania autobusów w tym rejonie, linia 407 która kursowała tylko w godzinach szczytu zmieniła się w linię przyśpieszoną 527. Północna część Tarchomina oraz Winnica zyskały 2 nowe połączenia: 511 i 211. Ponadto linie kursujące z podwarszawskiego Legionowa przejeżdżające przez Białołękę zwiększyły częstotliwość kursowania.

Mam nadzieję, że to zestawienie pokazuje wyraźnie, że w ciągu minionych 4 lat dzielnica zmieniła się i liczę, że przez kolejne 4 lata będę mogła podejmować starania, aby trend tak intensywnego rozwoju utrzymać.

Moim celem jest druga kadencja prezydenta Warszawy. Dopiero po ośmiu latach rządów w mieście można po sobie zostawić coś namacalnego.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka