7 obserwujących
52 notki
135k odsłon
595 odsłon

Co oznacza (GMO) genetyczna-modyfikacja dla Polski?

Wykop Skomentuj3

PO i PSL przegłosowali ustawę wprowadzająca GMO (nasiona) do Polski. Nadal mamy szansę walczyć. Prezydent może złożyć veto. A wcześniej Senat może nie przyjąć. Co oznaczałoby GMO dla Polski?

Osoby nie przekonane poprzednią notką, i zagrożeniami płynącymi z GMO, powinny obejrzeć ten film:

http://www.youtube.com/watch?v=ePhDyDbbO-M&feature=related

Nie jest to film - teoria spiskowa, ale nagrodzony na festiwalach, pokazywany w prestiżowym paśmie ARTE, dokument francuskiej dziennikarki. Opowiada o firmie Monsanto. Dlaczego tylko o jednej korporacji? Bo to ona jedna kontroluje aż 90% upraw genetycznie-modyfikowanych na świecie. Chcą mieć monopol na wszystkie nasiona, na wszystkie uprawy. Już dziś podniosła ceny w Indiach, i trzeba płacić za jej nasiona 3 razy więcej niż za normalne, mimo że wymagają 2 razy więcej wody (źródło: artykuł z "Dziennika"). Nie można wrócić przy tym do normalnych nasion, bo ziemia raz skażona GMO, już taka zostanie! 

Firma jest mocno podejrzana, już wcześniej robiła wiele złych rzeczy, przyczyniła się do chorób skórnych wielu tysięcy ludzi, a także ich związki wywołują raka. Ma jednak pieniądze, intensywnie zwalcza oponentów, a swoich ludzi postawiła w FDA - najważniejszym publicznym urzędzie w USA, który kontroluje żywność. Dzięki temu uprawy GMO nie są oznaczone, i nie wiadomo, jakie rzeczy się kupuje. Szacuje się, że dzisiaj 70% żywności w Stanach, przy braku oznaczeń, jest genetycznie-modyfikowana! 

Amerykanie mieli mieć wybór, a GMo miało yć technologicznym postępem. Już nie mają wyboru. Bo nasiona GMO zakwalifikowano prawnie jak normalne!

Tymczasem nasiona te, które będą wprowadzone do Polski sieją pustkę: w Indiach, Ameryce Południowej i Meksyku. Monsanto zwalcza zwykłych farmerów.

Jak? Monsanto produkuje specjalny środek na chwasty: zabija on każde rośliny, na które jest rozpylony. Nie zabija tylko tych GMO, bo one mają specjalny "gen", który daje ochronę. W dokumencie chłopiec przedziera się codziennie przez uprawy GMO. Po dwóch tygodniach, skóra zaczyna mu schodzić z nóg. Rodzice boją się. Ich zwierzęta umarły, bo jadły trawę obok... skażoną tym środkiem przeciw chwastom. 

Raz skażone GMO pola uprawne, mogą być już tylko GMO.

Co roku trzeba kupować nowe nasiona od Monsanto. A oni zdobywają monopol na jedzenie, bo wyobraź sobie, że Twój sąsiad kupi nasiona: wiatr przeniesie je na Twoje pole, one zaczną rosnąć. Po jakimś czasie też będziesz musiał kupić GMO, bo tradycyjne nasiona przestaną tam rosnąć. Tak się dzieje w przypadku GMO.

W Indiach tysiące farmerów popełnia samobójstwa, w Ameryce Południowej, rodziny tracą jedyne źródła utrzymania. Monsanto zaciera ręce. Wkroczyło do Polski. Niedługo i my będziemy płakać.

 

To skrót filmu. Wiem, że nie każdy ma czas by go obejrzeć. Poprzednia notka też o GMO.

Linkujcie, piszcie na swoich blogach, piszcie do mediów. Oglądajcie filmy. Nie pozwólmy wprowadzić tego badziewia do Polski. 

Podpiszcie petycje przeciw. Ślijcie listy do prezydenta, że nie chcecie tego. Piszcie do PIS, PJN, SLD, które były przeciwko, niech rozpętają atalię w mediach. jeszcze można tego uniknąć!

http://alert-box.org/petycja/

Ślijcie listy do swoich senatorów (ustawa będzie głosowana w Senacie):

https://www.facebook.com/event.php?eid=183398105055535

Wysłaliście? Ja wysłałam. 

 

Streszczenie bestselleru o kłamstwach wokół GMO:

http://www.nasionaklamstwa.info/index.php?option=com_content&view=article&id=5&Itemid=7

Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Technologie