7 obserwujących
52 notki
136k odsłon
  1647   0

Dlaczego młodzi mają w dupie wybory? A nowy spot PO.

- Młodych nie obchodzi to, że pracują na śmieciowych umowach bez ZUS wg. prof. Czaplińskiego. Oni mają to gdzieś, oni myślą tylko o dzisiaj, nie zastanawiają się nad jutrem. - opowiada Pochanke w dyskusji TVN z Niesiołowskim i Poncyliuszem. Skąd ta diagnoza? Może by usprawiedliwić nieudolne dzisiejsze rządy, które nie przeciwdziałają temu oszustwu na młodym pokoleniu? Jeśli powiemy, że im to nie przeszkadza, to problem znika.

O młodych też nowe spoty PO. Donal Tusk wraz z Sikorskim przekonują, że wywalczą unijne pieniądze, wezmą je od Unii i dzięki temu przeżyjemy kolejny rozkwit gospodarczy. Młodzi dostaną pracę, młodzi będą szczęśliwi, młodzi będą obsypani złotymi. Jeśli zagłosujemy na tą ekipę, bo ekipa Tuska wie jak brać pełnymi garściami forsę unijną, a inne nieudolne partie już by nie potrafiły - zdaje się przekonywać spot. Tylko, dlaczego skoro tak brać kasę umieją, nie zrobili tego cudu w ciągu czterech lat rządów?

Skąd ten nacisk na młodych? Bo w sondażach olewają politykę. A co gorsze ci co chcą głosować, chcą głosować też na PiS. A przecież tylko PO jest partią młodych. Dlatego w mediach od kilku dni trwa opluwanie tego pokolenia: pokolenie roszczeniowe, pokolenie nie myślące o przyszłości, pokolenie głupie, którego nie obchodzi wykorzystywanie na umowy o dzieło (bez ubezpieczenia zdrowotnego, bez wakacji, bez ZUS), bo oni nie myślą... o jutrze i podobno nie mają zainteresowań.

Jak przyciągnąć młodych do urn - martwiły się od zawsze mądre głowy. Dziś, kolejne pytanie: jak zrobić by poszli i nie zagłosowali na PiS? A więc obiecamy im unijną fortunę, powiemy, że tylko frustraci i babcie na PiS głosują, że rządy te fatalne były, ale wy młodzi jesteście i głupi i nie pamiętacie.

Miało być o podsumowaniu czteroletnich obrad Sejmu, ale już w pierwszym zdaniu było o... tragicznych dla Polski, wg. rozmówców rządach PiS. Rządach sprzed sześciu lat. Co by dziś naprawił Poncyliusz z PJN? Zapytany stwierdził, że jedna ustawa PO, świetna ustawa, genialna, nie została uchwalona, bo... nienawistny PiS ją zablokował. To by zmienił. PiS.

Niesiołowski wspomina te cztery lata jako rządy sukcesu i wieszczy apokalipsę, gdyby PiS się jednak doczłapało się do żłoba. Na ten wypadek zgromadzeni zastanawiają się nad tym jak by wtedy PiS wykopać. Niesiołowski jest też zdenerwowany, że ochydne media manipulują opinią publiczną i zamiast powtarzać, że żyjemy na zielonej wyspie, czasem wytykają niedociągnięcia PO, a przecież źle nie jest, a kto twierdzi, że źle jest, ten niedowidzi, niedosłyszy, i ułomny, stary, sfrustrowany pisowiec. Jest świetnie, a będzie lepiej.

I tak, co debata to o PiS bez PiSu. O młodych, bez młodych, nic o ich problemach nie wiedząc.

Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale