15 obserwujących
180 notek
157k odsłon
  603   0

Przed filmem o Smoleńsku

"Stan Zagrożenia" – film Ewy Stankiewicz TVP1, środa 20 stycznia g. 21 – efekt 10 lat śledztwa dziennikarskiego dot. śmierci Prezydenta Polski na terenie Federacji Rosyjskiej.

Przedwczoraj otrzymałem od prof. Piotra Witakowskiego takie zaproszenie do obejrzenia filmu o Smoleńsku. Zastanawiałem się, czy mogę je przekazać dalej, bo sam przecież go jeszcze nie widziałem, a p. Ewa Stankiewicz nie jest naukowcem, a tylko filmowcem, ale skoro zachęca do zapoznania się z nim prof. Piotr Witakowski, to posyłam to do Was, by nie przegapić.

Po gruntownym zapoznaniu się z 10-letnimi informacjami na temat Smoleńska, obawiam się, że i tu będzie brakowało otulenia prawdy o Ofierze Smoleńskiej miłością, bo taka symbioza jest nieodzowna, by ta prawda już więcej nie zabijała. Z drugiej strony udawanie, że ta sprawa już powinna zostać wyciszona prowadzi do zapiekłych żalów i podejrzeń, co w dzisiejszym świecie jeszcze bardziej utrudnia życie.

Prawdę trzeba otulić miłością, ale nie wolno jej przemilczeć.

Wojna hybrydowa powinna wreszcie się zakończyć traktatem pokojowym.


****

Uwaga! nagła zmiana!

podana przez Karnowskich


Oświadczenie Centrum Informacyjnego TVP:

W związku z planowaną w TVP1 emisją filmu pt. „Stan zagrożenia” w reżyserii Ewy Stankiewicz, do Telewizji Polskiej wpłynęły zastrzeżenia natury formalno – prawnej, stwarzające poważne wątpliwości co do ryzyka użycia w filmie materiałów prawnie chronionych.

W tej sytuacji, po przeprowadzeniu szczegółowych analiz prawnych, podjęto decyzję o wstrzymaniu emisji filmu „Stan zagrożenia” w dniu 20.01.2021 r. o godz. 21:00 na antenie TVP1, wskazując jednocześnie nową datę emisji na dzień 10.04.2021 r., czyli w jedenastą rocznicę katastrofy smoleńskiej.

Telewizja Polska gorąco wspiera wszelkie działania zmierzające do wyświetlenia prawdy o katastrofie smoleńskiej. Aby móc się do tego jak najlepiej przyczynić, również poprzez emisję filmu ,,Stan zagrożenia”, TVP S.A. zobowiązała producenta filmu do wyjaśnienia wątpliwości i uzyskania zgód niezbędnych do wykorzystania materiałów użytych w filmie, w terminie umożliwiającym jego emisję w dniu 10 kwietnia 2021 r.

Telewizja Polska jest w tej sprawie pełna najlepszej woli i ubolewa, że z obiektywnych przyczyn prawnych, emisja filmu opóźni się.

Pozdrawiamy

Centrum Informacji TVP

Lubię to! Skomentuj23 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka