Henryk Urban Henryk Urban
453
BLOG

26 miesięcy po Smoleńsku, a prawda nadal w ukryciu.

Henryk Urban Henryk Urban Historia Obserwuj temat Obserwuj notkę 5

 Z wielkim niepokojem zaglądałem dziś rano do rozmaitych mediów, nawet do tvn24, ale wszędzie była cisza. To uspakajało - jeżeli nic nie mówią, to znaczy, że Msza w Katedrze Św. Jana i procesja pod Pałac Prezydencki przebiegają bez przeszkód.

Pokazali dopiero - na żywo - złożenie kwiatów przez rosyjską delegację, pod tablicą, upamiętniającą modlących się za Prezydentów po 10 kwietnia 2010. Dodali też wtedy, że delegacja PiS-u złożyła kwiaty wcześniej (w domyśle - w tym samym miejscu).

Zaraz wyjdę na Mszę za Ojczyznę, na której odczytam następującą modlitwę wiernych:

 

Pan Jezus mówi dziś w Ewangelii: "wszystkie grzechy bluźnierstwa, których by się ludzie dopuścili, będą im odpuszczone. Kto by jednak zbluźnił przeciw Duchowi Świętemu, nigdy nie otrzyma odpuszczenia, lecz winien jest grzechu wiecznego", módlmy się za Kościół Powszechny, aby ciągle przypominał nam, jak ciężkim grzechem jest oszczerstwo.

Ciebie prosimy...

 

Za przyczyną Błogosławionego Jana Pawła II módlmy się o wytrwałość dla Benedykta XVI, by upominał świat słowami Św. Pawła: „To bowiem, co widzialne, przemija, to zaś, co niewidzialne, trwa wiecznie.” .

Ciebie prosimy...

 

Pan Jezus w swojej ojczyźnie powiedział:„Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką”; módlmy się, by w naszej Ojczyźnie, nie nawracano nas do jedności w kłamstwie, ale byśmy budowali jedność w wypełnianiu woli Bożej.

Ciebie prosimy...

 

W 26 miesięcy od nadal zakłamywanej katastrofy pod Smoleńskiem, w której, na służbie pamięci Katynia, poległ Prezydent Rzeczypospolitej Lech Kaczyński wraz z towarzyszącymi mu dziewięćdziesięcioma pięcioma patriotami, módlmy się o powszechne uznanie naukowych ekspertyz, przywracających godność i profesjonalizm poległym lotnikom.

 

Ciebie prosimy...

 

Pomni słów wypowiedzianych przez Stwórcę do Adama: „Czy może zjadłeś z drzewa, z którego ci zakazałem jeść?”; módlmy się za nas samych tutaj zgromadzonych, abyśmy pamiętali, że nieszczęścia, których doświadczamy nie wynikają z braku Bożej opieki, a jedynie z naszego nieposłuszeństwa.

Ciebie prosimy...

Rodzinnie jestem mężem, ojcem i dziadkiem. Maksyma życiowa: polityka zbyt mocno wpływa na nasze życie, by ją zostawiać zawodowym politykom. Politycznie: - aktywne uczestnictwo w budowaniu SOLIDARNOŚCI od 1980 - moderator Katedralnego Duszpasterstwa Młodzieży,do 2 lipca 2016 - członek Rady Politycznej PiS. Do końca września 2014 pracowałem jako parkingowy i wówczas mój blog miał nazwę "Zapiski Parkingowego". Po wygranych przez PiS wyborach czas najwyższy, by Polska zrealizowała swoją misję powstrzymania podboju Europy przez tandem KGB-NRD. Od stycznia 2016 pracuję jako kierowca małej ciężarówki i czekam na możliwość przyczynienia się do realizacji powyższej misji.

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (5)

Inne tematy w dziale Kultura