Książki i publicystyka.
Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie.
3 obserwujących
105 notek
45k odsłon
  151   0

Ś. P. Teodor Jeske - Choiński (1854 - 1920).

Artur Kozieł - własne zdjęcia
Artur Kozieł - własne zdjęcia
Zapowiedź recenzji książki autorstwa Ś. P. Teodora Jeske - Choińskiego (1854 - 1920) pt.: "Poznaj Żyda!", wydawnictwa Magna Polonia.

Drodzy Przyjaciele.

Czy w dzisiejszych czasach można wydać książkę zakazaną w PRL - u?

Wydawnictwo @magna.polonia udowadnia, że tak. Oto przed wami książka autorstwa Ś. P. Teodora Jeske - Choińskiego (1854 - 1920) pt.: "Poznaj Żyda!".

O Autorze.

Kim był Teodor Jeske - Choiński?

Był konserwatywnym\narodowym historykiem, pisarzem, intelektualistą oraz krytykiem literackim. W swoich pracach zajmował się naszą historią i kręgiem cywilizacyjnym oraz był jednym z pionierów, który postanowił zbadać i zrozumieć społeczność żydowską, choć miał do niej stosunek niechętny.

O czym jest książka?

Ś. P. Autor przedstawia w niej historię, psychologię, mentalność oraz kwestię asymilacji Żydów. Z książki dowiemy się także dlaczego Żydzi uważają się za "naród wybrany" i dlaczego pogardzają innymi narodami? Wszystko to jest poparte logicznymi argumentami i właściwie wyciągniętymi przez autora wnioskami.

Dlaczego takie książki są istotne?

W dobie szalejącego od ponad 60 lat antypolonizmu myślę, że nikomu potrzeby takich książek uzasadniać nie trzeba. Nie chodzi mi o to, by Żydów obwiniać o całe zło na świecie, ale by pokazać, że w dobie panowania wśród Żydów religii holokaustu, że nie tylko Żydzi są pokrzywdzeni, ale inni też. Ba sami Żydzi eksterminują Palestyńczyków czy też po II WŚ eksterminowali nas.

Kochani. Książkę przeczytam kiedy uporządkuje swoje sprawy. Życzę wam miłego dnia oraz pozdrawiam was ciepło i serdecznie.

#bookstagram #bookstagrampl #książka #książki #book #books #booklover #bookstagrammer #bookphotography #polishboy #polish #mylife #polska #bookaholic #bookstagrampolska #bookworm #bookpolish #polscypisarze #polskaksiążka #historia #history #domowabiblioteczka #homelibrary #polskibookstagram #patriotyzm #polskość #historiapolski #prawicowyinstagram #judaizm #żydzi

Moje społecznościówki:

https://www.instagram.com/artur90268/

https://linktr.ee/artkoz

Książka:

https://sklep.magnapolonia.org/produkt/poznaj-zyda-teodor-jeske-choinski-przedsprzedaz/

Lubię to! Skomentuj18 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale