Książki i publicystyka.
Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie.
3 obserwujących
103 notki
45k odsłon
  648   0

Przedsiębiorstwo Holokaustu

Artur Kozieł - własne zdjęcia
Artur Kozieł - własne zdjęcia
Recenzja książki prof. Normana G. Finkelsteina pt.: "Przedsiębiorstwo Holokaust".wyd. Antyk.

Drodzy Przyjaciele.

Dziś postanowiłem zaprezentować wam ponownie zaprezentować książkę Pana prof. Normana G. Finkelsteina. Pt: "Przedsiębiorstwo Holokaust". W Polsce wydało to wyd. Antyk.

Dlaczego postanowiłem ponownie tą pozycję wrzucić?

Ano dlatego, że jest dość istotna i bardzo ważna w odkłamaniu naszej historii.

O Autorze

Prof. Norman G. Filkelstein jest specjalistą od spraw izraelsko - palestyńskich, ale nie tylko jest także potomkiem ludzi, którzy Holokaust naprawdę przeżyli.

O Książce.

Autor w książce bardzo dokładnie opisuje jak powstawało i jak działa przedsiębiorstwo holokaust. Książka składa się tylko z 3 rozdziałów, ale moim zdaniem warto tą pozycję przeczytać od przedmów i to z przypisami, a skończyć na zakończeniach. Dlaczego? Ano dlatego, że autor pokazuje np. Wały nie tylko finansowe jakie opisywane przedsiębiorstwo potrafiło przykryć w USA. Jak za pomocą amerykańskiej administracji przemysł holokaustu potrafił wyłudzić pieniądze od Szwajcarii oraz innych krajów w Europie. Autor pokazał także jak są traktowani ocaleni z Holokaustu itd.

Podsumowanie.

Kiedy pierwszy raz zapoznałem się z pozycją autorstwa prof. Finkelsteina szczęka mi opadła. Sądzę, że autor jako, że jest Żydem, jak już napisałem potomkiem ludzi, co Holokaust przeżyli, nie musiał w nic "upiększać, koloryzować". Tak samo uczynił R. Polański w "Pianiście". Na koniec postawię pytanie:

Czy warto tą pozycję przeczytać?

Tak. Uważam, że każdy powinien się z tą książką zapoznać. Ta pozycja musi się znaleźć w biblioteczce każdego człowieka nie tylko w Polsce, ale na całej matulce - Ziemi.

Kochani. Życzę wam udanego tygodnia. Pozdrawiam was ciepło i serdecznie.

#bookstagram #bookstagrampl #książka #książki #book #books #booklover #bookstagrammer #bookphotography #polishboy #polish #mylife #polska #bookaholic #bookstagrampolska #bookworm #bookpolish #polscypisarze #polskaksiążka #historia #history #domowabiblioteczka #homelibrary #polskibookstagram #patriotyzm #polskość #historiapolski #prawicowyinstagram #przedsiębiorstwoholokaust #żydzi

Moje społecznościówki:

https://www.instagram.com/artur90268/

https://linktr.ee/artkoz

Lubię to! Skomentuj19 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale