Artur Kozieł - własne zdjęcia
Artur Kozieł - własne zdjęcia
HenrykKwinto90 HenrykKwinto90
90
BLOG

Rzeź wołyńska 1943 - 1944.

HenrykKwinto90 HenrykKwinto90 Kultura Obserwuj notkę 17
Zapowiedź recenzji książki autorstwa Pani dr. Joanny Wieliczki - Szarkowej pt.: "Wołyń we krwi 1943". Wyd. AA.

Drodzy Przyjaciele.

O rzezi wołyńskiej z 1943 roku.

Moi Drodzy. Pozwólcie, że zaprezentuję wam dziś bardzo ważną pozycję dla naszej historii. Książka Pani dr. Joanny Wieliczki - Szarkowej pt.: "Wołyń we krwi 1943". Opisuje bardzo ważną, a przeważnie przemilczaną kartę naszych dziejów.

O Autorce.

Autorka jest historykiem badającą głównie okres II WŚ. Min. III Rzeszę niemiecką, polskie podziemie zbrojne (Żołnierzy Wyklętych), Kresy Wschodnie itd.

O Książce.

Książka opisuje Rzeź Wołyńską dokonaną przez ukraińskich nacjonalistów, a tak naprawdę szowinistów z Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA) w okresie 1943 - 1944 na Polakach, ale nie tylko. W wyniku, której zginęło ok. 60 tyś. Polaków. Głownie były to kobiety i dzieci. Warto nie zapominać takich wydarzeniach nie zapominać, zwłaszcza w dobie nachalnej promocji akcji pomocy dla Ukraińców, Ukrainy, którą wytworzyły media, politycy, "autorytety" oraz różni celebryci większego lub mniejszego kalibru.

Podsumowanie.

Rzeczą oczywistą jest, że więcej wam o książce będę mógł napisać jak już ją przeczytam. Uważam, że takich prac powinno powstawać więcej, zwłaszcza o Kresach Wschodnich, o których nie ma zbyt wielu badań i prac. Tym bardziej, że jak już napisałem nieco wyżej w dobie pospolitego ruszenia na pomoc Ukrainie i Ukraińcom ten temat jest przemilczany, zakopany pod dywan. Sami Ukraińcy nie chcą na ten temat rozmawiać.

Kochani. Życzę wam udanego weekendu. Pozdrawiam was ciepło i serdecznie.

#bookstagram #bookstagrampl #książka #książki #book #books #booklover #bookstagrammer #bookphotography #polishboy #polish #mylife #polska #bookaholic #bookstagrampolska #bookworm #bookpolish #polscypisarze #polskaksiążka #historia #history #domowabiblioteczka #przezjednoem #polskibookstagram #patriotyzm #polskość #historiapolski #prawicowyinstagram #wołyń1943 #rzeźwołyńska

Moje społecznościówki:

https://www.instagram.com/artur90268/

https://linktr.ee/artkoz

Artur Kozieł. Niepełnosprawny, amatorski publicysta politycznie niepoprawny.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura