Książki i publicystyka.
Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie.
3 obserwujących
103 notki
45k odsłon
  18   0

Ś. P. Jerzy Pawłowski (1932 - 2005).

Artur Kozieł - własne zdjęcia
Artur Kozieł - własne zdjęcia
Zapowiedź recenzji książki Ś. P. Wiktora Bołba (1957 - 2022) pt.: "Szpieg olimpijski Jerzy Pawłowski. Od PRL - owskiego celebryty do wroga państwa numer 1". Wyd. Fronda.

Drodzy Przyjaciele.

Dziś pozwólcie, że zaprezentuję postać naprawdę niejednoznaczną. Mianowicie Ś. P. Jerzego Pawłowskiego (1932 - 2005). Króla polskiej szermierki, malarza, a to wszystko za sprawą Ś. P. Wiktora Bołby (1957 - 2022) i jego książki pt.: "Szpieg Olimpijski. Od PRL - owskiego celebryty do wroga państwa numer 1". Wydała tę książkę Fronda.

O bohaterze

Jak już wyżej napisałem Ś. P. Jerzy Pawłowski był królem szermierki, a na ten przydomek z mojej strony składają się bycie przez Ś. P. Pana Jerzego Pawłowskiego 5 - krotnym medalistą olimpijskim oraz 7 - mistrzem świata w szermierce, w tym 3 - krotnie indywidualnie, ale czy wiedzieliście, że nasz bohater był szpiegiem PRL - owskim jak i Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA)? Ano właśnie dlatego ta postać i życiorys tego wybitnego sportowca może być tak ciekawy i intrygujący.

O autorze.

Autorem książki o naszym wybitnym szermierzu był dziennikarzem i malarzem samoukiem. Związanym zawodowo z klubem Legia Warszawa. Był autorem min. biografii Ś. P. Kazimierza Deyny (1947 - 1989). Zmarł w 2022 roku.

Podsumowanie.

O książce więcej napiszę jak ją przeczytam. Jedno jest pewne może być i pewnie będzie intrygująca, a przez to ciekawa. Uważam, że fani sportu znajdą tutaj coś dla siebie.

Kochani jak zwykle życzę wam przyjemnego wieczoru oraz pozdrawiam was ciepło i serdecznie.

#bookstagram #bookstagrampl #książka #książki #book #books #booklover #bookstagrammer #bookphotography #polishboy #polish #mylife #polska #bookaholic #bookstagrampolska #bookworm #bookpolish #polscypisarze #polskaksiążka #historia #history #domowabiblioteczka #przezjednoem #polskibookstagram #patriotyzm #polskość #historiapolski #prawicowyinstagram #szpieg #jerzypawłowski

Moje społecznościówki:

https://www.instagram.com/artur90268/

https://linktr.ee/artkoz

Historia Bez Cenzury - Jerzy Pawłowski

https://www.youtube.com/watch?v=7Kd5HfDnCoM

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale