Książki i publicystyka.
Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie.
3 obserwujących
140 notek
47k odsłon
  19   0

W imię przyszłości partii.

Artur Kozieł - własne zdjęcia
Artur Kozieł - własne zdjęcia
Zapowiedź recenzji pracy zbiorowej pt.: "W imię przyszłości partii. Procesy o łamanie tzw. socjalistycznej praworządności" - II tomy, pod redakcją Panów Marcina Zaborskiego i dr. Wojciecha Muszyńskiego, wyd. IPN.

Drodzy Przyjaciele.

Wstęp.

Zacznę dziś od pytania: Czym według was jest praworządność?

Chodzi generalnie rzecz ujmując o przestrzeganie prawa, które obowiązuje w danym państwie\terytorium. Pytanie postawiłem nieprzypadkowo, gdyż kolejne II tomowe opracowanie IPN - u pt.: "W imię przyszłości partii. Procesy o łamanie tzw. socjalistycznej praworządności" , powstała pod redakcją Panów Marcina Zaborskiego i dr. Wojciecha Muszyńskiego - pokazuje jak z tym radziła sobie "władza ludowa".

O Książce.

Jak już wyżej wspomniałem jest II tomowe opracowanie tego jak ze swoimi zbrodniami radził sobie PRL. W I tomie mamy opracowaną dokumentację, w II zaś znajdują się artykuły.

O Autorach.

Opracowanie powstało pod redakcją: 

Marcina Zaborskiego - dziennikarza, absolwenta UKSW.

Dr. Wojciecha Muszyńskiego - historyka, pracownika naukowego\IPN - u.

Podsumowanie.

Zatem jak radził sobie PRL z własnymi zbrodniami sądowymi? Ano badał takową bardzo pobieżnie i wyrywkowo, by ludowi zdawało się, że coś się zmienia, że jedynie słuszna partia naprawia swoje błędy. Jak to mawia mój kolejny mistrz - Stanisław Michalkiewicz: "Wiele musi się zmienić by wszystko zostało po staremu". Także jak państwo będą oglądać w swoim "szkiełku" kolejną manifestację w obronie "praworządności, sądów, niezawisłości sędziów", to radzę pierw sprawdzić skąd owym "obrońcom tych pryncypiów" wyrastają przysłowiowe nogi.

Kochani. Życzę wam miłego dnia. Pozdrawiam was ciepło i serdecznie.

#bookstagram #bookstagrampl #książka #książki #book #books #booklover #bookstagrammer #bookphotography #polishboy #polish #mylife #polska #bookaholic #bookstagrampolska #bookworm #bookpolish #polscypisarze #polskaksiążka #historia #history #domowabiblioteczka #przezjednoem #polskibookstagram #patriotyzm #polskość #historiapolski #prawicowyinstagram #naszebookstagramy #pzpr

Moje społecznościówki:

https://www.instagram.com/artur90268/

https://linktr.ee/artkoz

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale