z góry i pod górę
Piszę także na: http://przysposobienie.blogspot.com
25 obserwujących
773 notki
639k odsłon
653 odsłony

Ubezpieczenia komunikacyjne, a może towarzystwo wzajemnej konfabulacji

Wykop Skomentuj13

Zdenerwowałem się na Panią, która pośredniczy w zawieranych prze zemnie ubezpieczeniach na samochody. Tyle już  lat jestem stałym klientem, a tu nagle zwyżka. Pani tłumaczy, że stawki OC poszły drastycznie w górę. Że TU skalkulowało, że jako facet w średnim wieku jestem w grupie "szkodników"...

Nie, to za dużo. Mają moją historię ubezpieczeń z ostatnich >10 lat (0 szkód z mojej winy) - nie chcę być traktowany jak statystyczny kierowca, na równi z wariatami i przedstawicielami handlowymi... Wkurzyłem się. Sprawdzę co oferują inni.

Skontaktowałem się z takim wirtualnym pośrednikiem, oferował ileś tam polis w różnych towarzystwach. Nawet szybko odpowiedział. Oferta była powalająca, składka ~50% niższa od poprzedniej propozycji. Tylko jak przeczytałem kalkulację do samego końca (nawet to co ukryte w potoku uwarunkowań) to wyszło, że wartość ubezpieczonego pojazdu została do wyliczenia składki zaniżona o prawie 30%.

Czy ten gość naprawdę wierzy, że sprzedaje mi ubezpieczenie AC OC? Przecież przy tak skonstruowanej polisie nie mam szans na uzyskanie satysfakcjonującego odszkodowania np. w przypadku szkody całkowitej.

***

Rozmawiam ze znajomym, który ma firmę Pomoc Drogowa i świadczy m.in. usługi dla jednego z dużych TU. Mówi, że ma czasem spięcia z klientami. Bo jak stwierdził:

"Ludzie nie czytają umów (polis), które podpisują? Wierzą, w to co im powiedział agent sprzedający polisę lub wydaje im się, że agent coś powiedział. Wdaję im się, że mają całkowicie darmowe holowanie w każdej sytuacji lub samochód zastępczy za free... A w umowie o tym ani słowa."

No to jak to jest. Może jednak jako klienci TU sami chcemy się oszukiwać? Może sami dopowiadamy sobie nieistniejące korzyści w umowie, której nawet nie znamy?

***

Złość na Panią od ubezpieczeń mi przeszła. Zadzwoniłem do niej jeszcze raz. Ona też już miała nową ofertę. TU uznało mój argument "stałego klienta".A tak btw. Czy kierowcy świadczący okazjonalne usługi transportowe (paraTAXI) informują ubezpieczyciela wykupując polisę, że będą używać auto w celach zarobkowych?

Wykop Skomentuj13
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka