Blog
hru
hru123
0 obserwujących 21 notek 3307 odsłon
hru123, 4 kwietnia 2017 r.

atawizmy przyszłości

66 0 0 A A A
Atawizm to występowanie u osobnika cechy jego odległych przodków, od dawna już niedziedziczonej albo ujawnienie się jakichś zachowań lub cech, które były charakterystyczne dla czyichś przodków albo dla jakiegoś środowiska lub kultury. 


Podejrzewam, że na skutek manipulacji genetycznych ludzie z zewnątrz będą wyglądać tak samo jak dziś.To jest właśnie pierwszy atawizm- wygląd. Właściwe różnice nie będą od razu widoczne.

 

Z cech, które każdy by pewnie chciał mieć, będą komórki wolniej ulegające starzeniu, silniejsze mięśnie. Podejrzewam, że narządy wewnętrzne będą trochę inaczej ułożone- w taki sposób aby ułatwić ich wymianę na nowsze. Nie chodzi o całkiem coś nowego, ale o to, aby wszyscy byli zbudowani w bardziej podobny sposób, aby nie było tylu anomalii rozwojowych, wersji unaczynienia i budowy itp.

 

Zanim napiszę o atawizmach, przedtem o cechy którym w przyszłości ludzie pozwolą zniknąć, lub zechcą zmienić. Jedną z takich cech może być owłosienie w niektórych partiach ciała. Gruczoły potowe mogą zostać częściowo wyeliminowane. Inna odwrotna budowa warstw oka, jak u głowonogów, pozwoliłaby na wyeliminowanie wielu schorzeń narządu wzroku. Dodatkowe komórki światłoczułe pozwolą człowiekowi widzieć w nadfiolecie czy bliskiej podczerwieni. Modyfikacjom mogą podlegać również inne zmysły. Mózg zostanie wzbogacony o więcej trwalszych synaps. Być może posłużą do tego w jakiś sposób zmodyfikowane białka prionowe.

 

Co do atawizmów, szczególnie interesująca jest jedna funkcja, która z powodów sentymentalnych nie będzie czynnie likwidowana. Zaniknie ona jednak bo przestanie być potrzebna. Mam na myśli zdolność do wytwarzania komórek rozrodczych oraz utrzymania ciąży. Myśl ta pojawiła się z powodu zauważenia pewnego trendu- coraz większego nacisku społeczeństw zachodu na stosowanie in-vitro. Prawdopodobnie w przyszłości szaleństwem będzie zdanie się na ślepy los przy poczynaniu dzieci. Wszystko odbywać się będzie w kontrolowanych warunkach. Innym atawizmem będzie zdolność do laktacji oraz empatia. W społeczeństwie przyszłości każdy będzie się mógł zająć tylko sobą, czy to w realnym czy w wirtualnym świecie. Ludzi będą zabawiać maszyny, a próba interakcji pomiędzy samymi ludźmi będzie coraz częściej nieudana. Już dzisiaj można dostrzec tego początki, choćby po ilości rozwodów.

 

W końcu nasza cywilizacja osiągnie wielki filtr cywilizacji- czyli wyginięcie na własne życzenie.

Opublikowano: 04.04.2017 16:03.
Autor: hru123
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • Trzeba kibicować takim projektom. Oby się nie skończyło tak jak projektem MISTER
  • Rozwiązaniem byłoby budownictwo tanie jak barszcz. Może budowlane drukarki 3 d na to pozwolą?...
  • Gdyby Francja i Anglia zajęły Niemcy wówczas, gdy całość sił Hitler przerzucił na front...

Tematy w dziale Rozmaitości