1 obserwujący
1 notka
120 odsłon
102 odsłony

Automatyczna publikacja postów z bloga w social media.

Automatyczna publikacja w social media
Automatyczna publikacja w social media
Wykop Skomentuj

Każdy posiadacz bloga, który często dodaje nową treść, musi zadbać o to, żeby dotarła do jak największej grupy odbiorów . Nie wystarczy tylko napisać świetny tekst, trzeba się również postarać o jak największą ilość osób, które go przeczytają. 

Dobrą formą informowania o nowościach naszych czytelników jest newsletter- czyli internetowa gazetka opisujące ciekawe wydarzenia, promocje i najnowsze informacje. Ale bardzo trudno zdobyć osoby, które zechcą udostępnić do tego celu swój mail.

 Można tutaj wykorzystać portale społecznościowe takie jak facebook i twitter. W tym wypadku osoby obserwujące nasze profile już po napisaniu reklamy naszej nowej treści na blogu firmowym zostaną o tym powiadomieni. Jest to czynność dość pracochłonna i zajmująca dość dużo czasu.

image

Można ten proces usprawnić i sprawić, żeby informacja o nowym poście na blogu pojawiała się automatycznie- piszemy tylko post lub artykuł i reszta dzieje się sama.

Automatyczna publikacja postów z bloga w Social media.

Jak to zrobić? Istnieją serwisy internetowe, które publikują wszystkie nowości z naszego bloga na facebooku,twitterze, linkedin i wiele innych.

Do najbardziej popularnych serwisów tego typu należą hootsuite.com i dlvrit.com . Posiadają one opcję darmową do 1 posta dziennie, a przy większej ilości trzeba zapłacić.

Żeby taka automatyczna publikacja działała, musimy na naszym blogu posiadać na bieżąco aktualizowany kanał rss. Jest to plik pobierający dane z naszego bloga i przedstawiający go w sposób czytelny dla internauty i wyżej wymienionych serwisów.

Automatyczny podgląd z social media na blogu.

Niektóre blogi mają kilka milionów fanów na facebooku i twitterze i aby połączyć ich z blogiem, instalują u siebie widety- czyli okienka na własnej stronie bloga wyświetlające to, co piszą fani. W ten sposób przeglądający nasz blog są na bieżąco informowani o tym, co się dzieje na facebooku lub twitterze.

Jak zainstalować taki widżet i jak on wygląda, jest opisane na tych stronach:

Widżet feedburner od Google – jest to czytnik RSS, czyli strona przetwarzająca kod rss na treść dostępną dla każdego internauty. W tym artykule wyszczególnione jest, jak i gdzie można to zainstalować. Google fedburner czytnik RSS

Widżet facebook – Istnieje kilka opcji odnośnie do jego wyglądu. Na podanej stronie pobieramy kod i wklejamy go do naszego bloga. Zainstaluj na stronie facebook page plugin

Widżet twitter – Tu również pobiera się kod do wklejenia. Dzięki temu nasze posty i odpowiedzi internautów są widoczne na blogu. Widżet twitter box na swojej stronie 

Podane widety poza informowaniem czytelników o tym co dzieje się w social media, jest pewnym urozmaiceniem wyglądu strony.

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura