Aby zrealizować postulat zawarty w tezie postawionej w tytule notki, będącym nawiązaniem do książki pod tytułem " Koniec Człowieka" tegoż samego autora, należało by w pierwszej kolejności dotrzeć do rozdziału "czynnik X" - czynnik ludzki.
Pomimo wielu rozważań w sferze biotechnologii ogólnie dających pojęcie o zagrożeniu dla człowieka czychających w różnych zaułkach naszego świata, i jego także mentalnych ślepych uliczkach, można skonstatować wniosek, że największym zagrożeniem dla nas jesteśmy my sami, nie dostrzegając wagi pewnych etycznych rozważań i rozstrzygnięć trzymających na wodzy nasze coraz to rozleglejsze możliwości technologiczne i apetyty na ich wykorzystanie dla wygodnego życia. Często nie dostrzegamy różnorodności interpretacji .
Porównując wszędobylską elektronikę , która w postaci internetowych lodówek Ipodów czy komputerów pokładowych w samochodach powoduje że tracimy świadomość o stopniu skomlikowania a więc zagrożenia awarią jakiegoś błahego elementu potrzebnego do bezpiecznego diziłania całości , do corazto bardziej rozwijanej obecnie technologii biotechnologii możemy łatwo wyobrazić sobie jakiego typu i na jaka skalę jesteśmy sobie w stanie wygenerować zagrożenie. Bez możliwości okiełznania dążeń we współczesnej demokracji pokojowejustanowienie etyki dla ocealenia naszego gatunku wydaje się nierealne. jedynym sposobem wydaje się obecnie akceptacja i pozytywna promocja w dmoekracji, po zastosowaniu wobec mnie "czynnika x" jako czynnika ludzkiego potrzebnego do akcepracji płaszczyzny porozumienia dla wszystkich ludzi mających tak zróżnicowane rozumienie nawet tych samych procesów bodźców czy obrazów.
Cel stanowi wysoce etyczne i jedyne rozwiązanie w dziedzinie nie tylko biotechnologii ale również obronności obrony cywilnej koordynacji działań ONZetowskich i realizacji idei Europy jako kontynentu będącego wzorową demokracją dla całego ONZ, a drogą jest człowiek jako merytoryczna płąszczyna porozumienia.
Dążenie i potrzeba równego uznania czy szacunku jest jedną z najważniejszych wartości współczesnych czasów. Nie znaczy to automatycznie że jesteśmy równi pod każdym względem. Ważny sposób docierania do istoty wartości i odczytywanie wartości dla ogółu jako dobra wspólnego. Szacowanie stereotypowe jest zagrożeniem dla wysokich wartości szczególnie w systemie takim jak polki , który ciągle boryka się z wyniszczeniem świadomości państwowowści polkiej po dwustu latach niemalże zależności.
Problem świadomości w demokracji i odwagi uznania prawa do samostanowienia jest obecnie największym problemem naszego państwa i jego obywateli.
Francis Fukuyama - ur 1952r. profesor międzynarodowej ekonomii politycznej na John's Hopkins University, nieprzeciętny umysł we wspomnianej książce dokonujący oceny zagrożeń u progu których stoimy. wg Roberta Kaplana " Los Angeles Times Book Review"
Siła woli i wiedza na której zbudowano przemiany ale nie wykorzystuję jej do gięcia łyżeczek. Na pierwszy rzut oka niepozorny. Trzeba się wsłuchać. Know-how UE. kod spr a839452bac1efda0e03027589806f5fa
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Polityka