0 obserwujących
119 notek
62k odsłony
59 odsłon

Raport z oblężonej wioski.

Wykop Skomentuj1


Czarnowąsy.Wspaniala wieś leżąca nie opodal Opola.Slynie z klasztoruNorbertanów, któryistnial już w XIII wieku. W obrębie wsi płynie rzeka. Mała Panew.

Powiem szczerze że nie śledziłem ostatnich doniesień o powodzi. Wydawało mi się to zbyt absurdalne i odlegle. Wiedziałem że jakieś tam zagrożenie jest, ale przecież od powodzi z 1997 roku, upłynęło już sporo wody w różnych rzekach i więcej coś takiego się nie stanie.

Tata dzwoni do mnie: „Podjedź pod rzekę i sprawdź poziom”. Pojechałem, opowiedziałem sytuację, wydawać się może że wszystko ok, nie wylewa a do walów jest jeszcze daleko.

W tym samym momencie, podjeżdża wóz straży pożarnej z megafonem i obwieszcza: „Mieszkańcy Czarnowąsy! Zagrożenie powodziowe jest ogromne. Przygotujcie się do ewakuacji.”

Absurd stal się faktem. Jak wracałem do domu, spotkałem jeszcze strażaka, który bez cienia wątpliwości, wyjaśniał przypadkowo spotkanym ludziom: Turawa pełna, zalewa tory, nie ma szans nas też zaleje.

Czekamy.

Ludzie na ulicy są nerwowi, ktoś rzucił plotkę że mają zamknąć mostlączący nas z Opolem. Na ulicach korki. Wszyscy nerwowo przyglądają się sobie.

Powódź tysiąclecia. Woody Allen powiedział że nie żal mu jest milionów istnień którezginely z w obozach koncentracyjnych. Boi się jednak że każdy rekord kiedyś zostanie pobity.

W radiu mówią że sytuacja w niektórych miejscach jest gorsza niż trzynaście lat temu.

Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale