Blog
INFOSERWIS21
INFOSERWIS21
INFOSERWIS21 dziennikarz
1 obserwujący 147 notek 20207 odsłon
INFOSERWIS21, 8 lipca 2017 r.

Ukryto przed warszawskimi radnymi fakt błędu ZTM

Jednym z ostatnich punktów posiedzenia Rady Warszawy z dnia 6 lipca 2017 r. było rozstrzygnięcie petycji Stowarzyszenia Walczących o Niepodległość 1956-89 dotyczącej przyznania - osobom, które świadczyły pracę na rzecz nielegalnych organizacji lub pozostały bez pracy z powodów politycznych aż do 1989 roku - uprawnienia do bezpłatnej komunikacji miejskiej. Stowarzyszenie uzasadniało petycję faktem, że Zarząd Transportu Miejskiego w maju br wprowadził w błąd stwierdzając, że ww. osoby takie uprawnienie posiadają (podczas gdy w świetle dotychczasowych przepisów przysługuje prawo do 50% ulgi). Wprawdzie ZTM szybko skorygował swój błąd, ale błędna informacja została powtórzona przez media.

http://serwis21.blogspot.com/2017/05/ztm-wprowadzi-w-bad-kolejny-przykad-na.html


W projekcie uchwały (druk nr 1491) zaproponowano odrzucenie petycji. W uzasadnieniu, załącznika do uchwały jednak nie znalazł się żaden zapis informujący o przyczynie złożenia, argumentacji tej petycji tj. o wprowadzeniu w błąd przez ZTM. Nie załączono nawet pisma pani prezydent Hanny Gronkiewicz Waltz z dn. 13.06.2017 do Przewodniczącej Rady M.St.Warszawy, która co prawda sprzeciwia się petycji, ale przyznaje i przeprasza za błąd ZTM.

http://serwis21.blogspot.com/2017/06/prezydent-warszawy-przeprasza-za-bad.html


Czemu ukryto przez radnymi fakt błędu ZTM? Czyżby obawiano się, że mogliby jednak przegłosować bezpłatną komunikację. A tak nie mając tekstu petycji (bo nie są one radnym doręczane), nie mając pisma prezydenta Miasta (w którym można by wyczytać informację o przyczynie złożenia petycji) i nie mając żadnej informacji co do uzasadnienia petycji, automatycznie ją odrzucą. 


(za Serwis21)

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Albo płaci się abonament, albo z budżetu wypłaca się subwencję wyrównawczą (czyli tak...
  • Pani Magdzie podejrzewam nie chodziło o pochodzenie żydowskie, ale o powiązania rodzinne, w...
  • Powiem szczerze, jej piosenki moim zdaniem były takie sobie. Jedni rezygnują z Opola, warto...

Tematy w dziale