intuicja
"Trzeba raczej umieć rozpoznać pszenicę rosnącą wśród kąkolu (...)" papież Franciszek w Adhortacji "Querida Amazonia"
128 obserwujących
431 notek
760k odsłon
2993 odsłony

MATA - wcale nie patointeligent! (piękne)

Wykop Skomentuj172

MATA – usłyszałam o nim po raz pierwszy przy okazji słynnej „Patointeligencji”, która, przyznam, zrobiła na mnie piorunujące wrażenie. Nie wdawałam się w salonowe dyskusje, ponieważ i tak wystarczająco często idę w poprzek:) Uznałam, że chłopak ma talent niewątpliwy (niekoniecznie w mojej stylistyce;), ale ma). Na pewno jako producent zainwestowałabym w niego każde pieniądze, bo ryzyko ich utraty niewielkie:) To ktoś myślący, „czuły” (pozostając w OT) – doskonale obierający drgania tego świata, dobry obserwator i sprawny „opisywacz”. Autentyczny, a to chyba w sztuce niezwykle ważne. 

Ostatnio natknęłam się na jego ciekawą piosenkę „Żółte flamastry i grube katechetki”. Tytuł, oczywiście, lekko prowokujący, ale pozwólmy młodym ludziom na takie prowokacje:) Zwłaszcza, że tekst bardzo piękny, pełen tęsknoty za Bogiem (za Dobrem, za Pięknem) i pomyślałam, że warto zapodać na s24, aby przywrócić wśród pokolenia niekoniecznie słuchającego tej muzyki pewną równowagę w ocenie MATY.

Mamy możliwość obejrzenia autentycznych filmików z dzieciństwa – również dużo mówią. Całość naprawdę, jak to się dzisiaj mówi, „robi dzień” i uczy nas wciąż tego samego: powściągliwości w wyrażaniu negatywnych sądów o drugim człowieku…

Niewiele wiemy o innych, o ile w ogóle cokolwiek wiemy.


„I choć gołym okiem widzę, że gdzieś łączy się niebo i ziemia

To wciąż jest daleko i bardzo się boję że w końcu opadnę z sił

I choć w sumie znam więcej dowodów na to że wcale cię nie ma

To postaram się żyć tak jakbyś był”


Prawda, że dobre?

Wykop Skomentuj172
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura