intuicja
"Trzeba raczej umieć rozpoznać pszenicę rosnącą wśród kąkolu (...)" papież Franciszek w Adhortacji "Querida Amazonia"
132 obserwujących
450 notek
796k odsłon
  758   1

O. Szustak - test: uczciwy dla uczciwych:)

Wreszcie chyba powinno mi się udać zamieścić tekst, ale chyba już za póžno (notka spadła).

Najwidoczniej tak musiało być.

W tekście, którego nie mogłam zamieścić,  napisałam, że proponuję test. Uczciwy dla uczciwych:)

Poprosilam, aby wskazano w zamieszczonym przeze mnie filmiku jakąkolwiek niezgodność z nauką Kościoła (bo przecież Szustak), a jeżeli nie zostaną znalezione takie fragmenty, aby w komentarzach wklejono inne filmiki z vloga o. Szustaka, w których jakieś niezgodności można dostrzec.

Warunek postawiłam jeden: filmiki powinny zawierać CAŁOŚĆ danego nauczania, a nie jakieś wyrwane z kontekstu fragmenty (vide D. Mysior) :)

Uczciwość wymagałaby jednego -> REFLEKSJI..... A w wersji hardcorowej-> wycofania się z "fałszywego świadectwa PRZECIW bliźniemu swemu" oraz słowa "przepraszam" , jeżeli ktoś nie będzie mógł podeprzeć swojej opinii o "niezgodności z nauką Kościoła" tego, co mówi o. Szustak konkretnym dowodem w postaci filmiku z Jego  (Szustaka:)) kazaniem / nauką.

No, ale chyba nic już z tego testu nie wyjdzie...

(bo notka już dawno w piwnicy)

Ale może chociaż tyle -> ktoś, kto przeczyta notkę, obejrzy film, zastanowi się nad swoją dotychczasową oceną o. Szustaka... (w ciszy i samotności, bez komentowania:))  )

Niewykluczone też, że ktoś z komentujących wklei film, w którym rzeczywiście o. Szustak mówi coś przedziwnego i, co gorsza, po upomnieniu przez swego przełożonego, trwa z dzikim uporem w swoim błędnym przekonaniu... Wtedy to ja będę musiała zrewidować swoje dotychczasowe opinie... (w ciszy i samotności :)) )

 

PS za ew. błędy przepraszam; nie mam siły walczyć z tą komórką)Lubię to! Skomentuj88 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo