intuicja
Do tańca i do różańca :)
138 obserwujących
478 notek
827k odsłon
  460   3

Ale jazz!

Ale jazz!

Całkiem niedawno rozmawiałam z @Malgor (no, może nie była to wielka rozmowa, raczej sentymentalne wspominki :) ) o Konfrontacjach filmowych... Jakie to było smakowite wydarzenie w czasach PRL-u, jak się na nie czekało, wykupowało karnety itd., itd. 

Naprawdę z wielkim sentymentem je wspominam... No, ale wtedy miało się te dwadzieścia lat, studiowało (prawdziwie!, a nie tak jak teraz: dzieląc czas /mniej więcej od trzeciego roku studiów/ pomiędzy pracę, a studia), chłonęło...  :)) 


No więc czekało się na Konfrontacje, na ich niepowtarzalny klimacik:) , a kilka tygodni temu - wspominało się o nich:)

A tu proszę, włączam dzisiaj radio...  i co słyszę?

Wracają! 

We wrześniu 2022 r.,  po raz pierwszy od 1993 r.

(może wszyscy o tym już słyszeli, ale trochę odcinam się ostatnio od netu, więc pozostaję mocno niedoinformowana i to w sumie dość przyjemny, relaksacyjny stan)


"W tym roku do idei Konfrontacji Filmowych postanowiła powrócić firma Gutek Film we współpracy z 24 kinami studyjnymi z całego kraju. Jak podkreślił w rozmowie z PAP Jakub Gutek, celem przeglądu będzie właśnie "konfrontacja gustu polskiej publiczności z gustem jury światowych festiwali filmowych, dystrybutorów i selekcjonerów, konfrontacja widzów z filmami."

Może więc być ciekawie;)


Program tegorocznych Konfrontacji to 14 filmów prezentowanych na festiwalach w Cannes, Wenecji i Berlinie.

"Konfrontacje Filmowe odbędą się w dniach 9-18 września. W przeglądzie wezmą udział: Kino Forum w Białymstoku, Kino OKF Iluzja w Częstochowie, Kino Kameralne Cafe i Klub Żak w Gdańsku, Kino Amok w Gliwicach, Kino 60 Krzeseł w Gorzowie Wielkopolskim, kina: Światowid oraz Rialto w Katowicach, Kino Moskwa w Kielcach, kina: Agrafka, Mikro i Pod Baranami w Krakowie, Kino Bajka w Lublinie, Kino-Galeria Charlie w Łodzi, Kino Awangarda 2 w Olsztynie, kina: Muza i Pałacowe w Poznaniu, Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu, Kino Zorza w Rzeszowie, Kino Centrum w Toruniu, Kino Pionier 1907 w Szczecinie, Kino Muranów w Warszawie, a także Dolnośląskie Centrum Filmowe i Kino Nowe Horyzonty we Wrocławiu."

Więcej tutaj:

https://dzieje.pl/kultura-i-sztuka/konfrontacje-filmowe-2022-we-wrzesniu-w-18-polskich-miastach


Może mi się uda;)

/choć z wakacji wracam 10-ego... , hmmm...)


Ale jazz!!!Lubię to! Skomentuj58 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura