intuicja
Do tańca i do różańca :)
138 obserwujących
477 notek
826k odsłon
  637   5

Marsz Niepodległości 2022 r. - fotorelacja

Edycja notki i rozpoczynamy tak...

Coś pięknego!Niżej krótka fotorelacja z tegorocznego Marszu Niepodległości.

Jestem pełna uznania dla WP Gracjana, który wczoraj, po bardzo aktywnym dniu (wiem, bo towarzyszyłam), ciemną nocą dokonał obróbki zdjęć i przesłał je do mnie...

[Aktywny dzień, bo m.in. dwie wystawy, o których warto słówko:

pierwsza - wspomnienie o Januszu Krasińskim "Przeciw milczeniu" - dzisiaj ostatni dzień, więc jeśli ktoś z Warszawy warto zajrzeć -> w Galerii Kordegarda. I króciutka dygresja w dygresji: lata temu, byłam może w V /VI klasie szkoły podstawowej, obejrzałam film, który baaardzo przeżyłam i którego tytuł zapamiętałam na długie, długie lata /potem nigdy go już nie widziałam/... "Zapamiętaj imię swoje"... Jakie było moje zaskoczenie, gdy kilka lat temu dotarło do mnie, że autorem scenariusza jest Janusz Krasiński (prywatnie mąż Basi bardzo związanej z OB-CIACHEM, a teraz z naszą Różą Różańcową). Pisarz i dramaturg, przez długie lata przemilczany, ale powoli odnajdujący swoje zasłużone miejsce w literaturze polskiej. Bardziej znane utwory: "Czapa" , "Śniadanie u Desdemony", "Kochankowie z klasztoru Valdemosa".

Poszerzam -> @Waldemar Żyszkiewicz: "mały przyczynek do wątku Janusza Krasińskiego, którego największym i najważniejszym dziełem jest niewątpliwie powieściowy pięcioksiąg: "Na stracenie", "Twarzą do ściany", "Niemoc", "Przed agonią" i wydany już po śmierci Autora "Przełom". Naprawdę ważna, nie dość jednak znana wśród współczesnych proza."

druga - w Domu Spotkań z Historią -> wystawa fotografii Chrisa Niedenthala -> ponieważ nazwisko wielkie, nie rozpisuję się; wystawa jeszcze długo dostępna (chyba do kwietnia) -> rewelacyjna; nie przegapcie.]


Ale wracając: WP Gracjan, jak zwykle niezawodny, nie zwlekam więc i ja...

(na zdjęciach brakuje polityków Solidarnej Polski; wyruszyli wcześniej i trudno było już ich potem wyprzedzić, aby pstryknąć kilka zdjęć)

Edycja - wklejam swój komentarz spod notki:

Wszystko wskazuje na to, ż Marsz, pomimo nieprawdopodobnej nagonki, która towarzyszy mu niemal od samego początku, na dobre zagościł w świadomości Polaków, w historii Polski.

Co ciekawe - i znów: "pomimo" albo i "wbrew" - staje się Marszem związanym nie tyle z polityką, ile z pewnymi wartościami.

Politycy zdecydowanie grają tutaj drugie skrzypce.

Zbiorowym solistą i numerem jeden są Polacy.

I to cieszy (mnie:)) )!

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image


image

image

image

image

image

image

imageLubię to! Skomentuj21 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka