Pomorska Izba Przemysłowo-Handlowa
Gdańsk, dnia 2012-02-20
Pan Andrzej Seremet
Prokurator Generalny
Prokuratura Generalna
Ul. Barska 28/30
02 – 315 Warszawa
Dotyczy : 3 Ds 361/11
1 Ds 2230/11
3 Ds 226/09
VI Ds 5/10
W związku z Pismem z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku z dnia 16 lutego 2012 r podpisanym przez Prokuratora Mirosława Andryskowskiego składam zażalenie na bezczynność anonimowego prokuratora z Prokuratury Apelacyjnej . Oczekuję ujawnienia nazwiska Prokuratora , jeśli opisaną w załączonym Piśmie decyzję podejmował oraz unieważnienia tej decyzji w ważnym interesie publicznym przez Prokuratora Krajowego .
Wnoszę także o przejęcie spraw dotyczących podejrzenia popełnienia przestępstw przez władze miasta Gdańska przez Prokuraturę Krajową w związku z art 44 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej cyt. :
Art. 44.
Bieg przedawnienia w stosunku do przestępstw, nie ściganych z przyczyn politycznych, popełnionych przez funkcjonariuszy publicznych lub na ich zlecenie, ulega zawieszeniu do czasu ustania tych przyczyn.
Nie uzyskałem odpowiedzi na postawione w pismach z 2 grudnia 2011 z 11 marca 2011 zarzuty do konkretnie wymienionych postępowań w sprawach o sygnaturach : 3 Ds 361/11 , 1 Ds 2230/11 ,3 Ds 226/09 ,VI Ds 5/10
,a nawet informacji o wszczętych kontrolach , o które wnosiłem .
Przez ostatnie 10 lat lokalna prokuratura była zupełnie bezradna wobec przestępstw popełnianych na majątku publicznym w Gdańsku , nawet w prostym i udokumentowanym zgłoszonym przypadku zniszczenia/kradzieży w obiekcie zabytkowym wpisanym do rejestru zabytków w sprawie o sygn 3 DS 226/09 . Dodatkowo ignorowała także według naszej oceny przestępstwa popełnione przez funkcjonariuszy publicznych wyrządzenia szkód wielkich rozmiarów popełnionych na majątku publicznym w Gdańsku , dlatego na dzień dzisiejszy prokuratura gdańska nie jest w stanie zapewnić bezstronności w ww. sprawach .
Prokurator z Torunia w sprawie o sygnaturze VI Ds 5/10 , mimo dobrze udokumentowanych przez Najwyższą Izbę Kontroli przestępstw popełnionych między innymi przez Wiceprezydenta Gdańska gangstera samorządowego Macieja Lisickiego zamiótł pod dywan sprawę wyłudzenia ponad 4 milionów złotych przez kolesi biznesowych Macieja Lisickiego jak i inne popełnione przestępstwa ... Nie zainteresował się także toruński prokurator podejrzeniem prania brudnych pieniędzy przez gangstera samorządowego wiceprezydenta Macieja Lisickiego , który w dalszym ciągu dysponuje publicznymi pieniędzmi i majątkiem gminy Gdańsk .
Proszę o odpowiedź czy prokuratorzy z Gdańska i Torunia , którzy według naszej oceny popełnili co najmniej poważne błędy w ww. sprawach , a może dopuścili się do zaniedbania obowiązków sami są w stanie zweryfikować swoje stanowisko ?
Niestety według naszej opinii nie . Negatywną odpowiedź na powyższe pytanie uzasadnia korespondencja z kolejnych prokuratur ,w których poza przesyłaniem sobie dokumentów niczego nie wyjaśniono i żadnej kontroli nie przeprowadzono !
Proszę o zapewnienie przestrzegania Konstytucji Rzeczypospolitej Polski i przerwanie przez Prokuraturę Krajową bezprawia panującego w Gdańsku.
Z poważaniem
Prezes Pomorskiej Izby Przemysłowo-Handlowej
Jerzy Kowalski
W przypadku dalszego szykanowania przez gdańską prokuraturę i brak reakcji na moje pisma skieruję skargę do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości
Proszę o odpowiedź na poniższe adresy .
Zał.
1. Pismo : Prokuratora Mirosława Andryskowskiego
Do wiadomości :
Premier Donald Tusk
Prezes Jarosław Kaczyński
Inne tematy w dziale Polityka