0 obserwujących
34 notki
21k odsłon
132 odsłony

Zaklinanie rzeczywistości

Wykop Skomentuj

Od wielu miesięcy nasza telewizja, radio, gazety, uczą nas, jak mamy bronić się przed zarażeniem groźną chorobą, jaką niewątpliwie jest COVID-19 Ta nauka sprowadza się do zachowania dystansu społecznego i noszenia maseczek. Wirus najwyraźniej obawia się samotników, których nie może zidentyfikować.

Ponieważ zaklinanie nas, abyśmy nosili maski i żyli w samotności, powtarza się od wielu miesięcy, można wysnuć wniosek, że mamy do czynienia z jakimiś czarami. Takie mantry. Niestety w ostatnich miesiącach możemy się przekonać, że ten sposób nie działa. A rzeczywistość nie przynosi poprawy sytuacji, żeby tak rzec, na odcinku zgonów i zachorowań. Urosła nam znacznie liczba jednych i drugich, a jak porównać procentowo ludność wielu krajów, to jesteśmy w światowej czołówce.

Byłbym zapomniał, że do mantr zaliczyć należy również wiatę w szczepionkę, że ma nas zbawić.

Jak podają producenci, zbawianie może być trudne:

https://www.onet.pl/informacje/onetwbi/wielka-brytania-szczepionka-na-koronawirusa-producenci-o-skutkach-ubocznych/26flz5p,79cfc278

Tym razem nie będzie o olejkach eterycznych, a o zwykłej higienie jamy ustnej oraz gardła, jaką powinniśmy stosować zwyczajnie na co dzień, a która może nam pomóc w blokowaniu działań wirusa na początku jego drogi w naszym organizmie/ Trochę to dziwi, że nikt w mediach nie mów o płukaniu gardła wodą z solą, roztworem wody utlenionej, czy wreszcie tanimi preparatami dostępnymi chociażby w Biedronce, mimo że wiadomo od stycznia, iż droga wirusa zaczyna się właśnie w gardle.

Tymczasem na świecie niektórych ten temat interesuje.

W Niemczech:

„Naukowcy przetestowali osiem płynów do płukania ust. Każdy z nich miał inny skład i był dostępny w aptekach oraz drogeriach w Niemczech. Zmieszali płyn do płukania ust z cząsteczkami wirusa i substancją stresogenną, która miała symulować działanie śliny w ustach. Następnie mieszankę wytrząsano przez 30 sekund, aby zasymulować efekt płukania gardła. Wykorzystano tak zwane komórki Vero-E6 do określenia zawartości wirusa. Są one szczególnie czułe na Sars-Cov-2.

Wszystkie testowane płukanki obniżyły początkowy poziom wirusa. Trzy płyny do płukania ust zmniejszyły go nawet tak bardzo, że po 30 sekundach ekspozycji w mieszance nie znaleziono żadnego wirusa.”

Całość:

https://www.dw.com/pl/skuteczny-%C5%9Brodek-na-koronawirusa-w-jamie-ustnej-masz-go-w-%C5%82azience/a-54522738

Owszem, nie leczą, stają jednak na drodze infekcji, przeszkadzają wirusowi w jego niecnych zamiarach, czy nie o to chodzi? Zwłaszcza Niemcy, liczące ponad 83 miliony mieszkańców, mają podejrzanie procentowo mało zgonów od samego początku pandemii. Może to skutek podejścia do higieny, wiadomo – ordnung muss sein Z tego co wiem, w Niemczech nie trzeba zarazy, aby większość pilnowała mycia rąk czy płukania gardła… Gdy tymczasem w Polsce lekarze zwracają uwagę, że w tym roku znacząco spadła liczba przypadków związanych z chorobami tzw. brudnych rąk.

Niemcy:

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-koronawirus-w-niemczech-ponad-14-tys-nowych-zakazen,nId,4884910

Dzisiaj w Polsce mamy 14 838 nowych przypadków zachorowań i 620 zgonów, gdy tymczasem w Niemczech, które liczą ponad 83 miliony mieszkańców:

RZECZPOSPOLITA

„W środę Instytut Roberta Kocha informował o śmierci w Niemczech 487 chorych na COVID-19 w ciągu doby - była to największa dobowa liczba zgonów chorych na COVID-19 w Niemczech. W ciągu ostatniej doby w Niemczech zmarło 479 chorych na COVID-19 - to druga największa dobowa liczba zgonów zakażonych w Niemczech.

W ciągu doby w Niemczech wykryto 22 046 zakażeń koronawirusem.”

Całość:

https://www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV-2/201209815-Koronawirus-Niemcy-ofiara-udanej-walki-z-COVID-19-wiosna.html

U jednego to nie pomoże, a drugi będzie miał więcej szczęścia… szukanie dowodów kończy się tak, jak się potem poczujemy.

https://www.medonet.pl/zdrowie,plukanie-gardla-woda-utleniona,artykul,1732655.htm
Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości