4 obserwujących
96 notek
50k odsłon
205 odsłon

Zaakceptuj Siebie!!!

Wykop Skomentuj10

Transseksualizm za definicją encyklopedyczną to jedno z zaburzeń tożsamości płciowej, w której identyfikacja płciowa nie zgadza się z płcią morfologiczną. Przyczyny tego zjawiska są nieznane. Powszechnie się uważa, że ma tu wpływ czynnik genetyczny, endokrynologiczny, neurorozwojowy i środowiskowy. Liczne struktury anatomiczne przejawiające dymorfizm płciowy, zwłaszcza w obrębie ośrodkowego układu nerwowego , swą budową u osób transseksualnym przypominają struktury anatomiczne przeciwnej płci morfologicznej. Z uwagi na stres mniejszościowy transseksualizm prowadzi często do innych zaburzeń psychicznych. Leczenie transseksualizmu poza opieką psychiatryczną polega na homoterapii, testach realnego życia i tzw. operacji zmiany płci. Optymalną sytuacją jest jak te wszystkie terapie występują razem.

Ideałem jest, aby osoba transseksualna czuła się zdrowa psychicznie i zaakceptowała siebie i swój wygląd. Jak do tego ma prowadzić operacja zmiany płci, nie powinno się jej rzucać kłód pod nogi. W Europie Zachodniej społeczeństwa są już nowoczesne. Akceptują takich ludzi, ba, nie dziwi nikogo jak ulicą idzie facet w szpilkach i w mini lub kobieta z brodą jak ta piosenkarka co wygrała Eurowizję Concita Wurst. W Polsce niestety... w sprawie tolerancji co do inności jesteśmy daleko. I to się dzieje w społeczeństwie, które dumnie się chwali, że jest katolickie i które powinno żyć w zgodzie z przykazaniem: Kochaj bliżniego swego jak siebie samego! Tymczasem pamiętam z jaką nienawiścią spotkała się Grodzka, kiedy weszła do sejmu. Na każdym kroku dawano poznać, że jest dziwadłem. Te obelgi w internecie, szydzenie z jej wyglądu, wulgarne żarty na temat tego, co... ma pod spódnicą. Czy nowoczesne społeczeństwo polskie to takie, które zaakceptuje inność seksualną bliżniego? A może w nowoczesnym społeczeństwie odmieniec powinien znać swoje miejsce?

Biblia jasno potępia odmienność seksualną. Bóg unicestwił Sodomę i Gomorę właśnie za grzech sodomii, czyli rozpustę homoseksualną i przebieranie się mężczyzn za kobiety. Ale to był Bóg Żydowski! Póżniej przyszedł Jezus Chrystus i kazał kochać wszystkich ludzi.

I kochajmy ludzi, bo to największa zdobyć chrześcijańska! Tylko, że ... ideologia gender LGBT też przegina. Ich pochody równości to nie walka o prawa, to pochody zwycięzców. Mniejszości w Polsce mają prawa. Problem jest, aby ludzie ich zaakceptowali. Ale do akceptacji potrzebne jest współdziałanie dwóch stron: LGBT i katolików. Żyjemy obok siebie i do siebie nawzajem powinniśmy być życzliwi. Kiedy to zrozumiemy, nastanie Arkadia. Nierealna mrzonka?

Wykop Skomentuj10
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo