41 obserwujących
2138 notek
1168k odsłon
  54   1

Religijne i patriotyczne książki dla dzieci z wydawnictwa Biały Kruk

Jan Bodakowski
Religijne i patriotyczne książki dla dzieci z wydawnictwa Biały Kruk

Od półtora roku nie odbywają się targi książek. Wielu czytelników nie miało więc okazji zapoznać się z propozycjami wydawniczymi. W tej sytuacji są też młodzi czytelnicy oraz ich rodzice. Wydawnictwa w czasie ''pandemii'' nie zrobiły sobie wakacji – w działalności wydawniczej nie ustaje też wydawnictwo Biały Kruk, które publikuje też książki dla dzieci.

Najnowszą książką dla dzieci wydawnictwa Biały Kruk jest pozycja „Pójdźmy za Jezusem! 12 pięknych opowieści eucharystycznych”. Warto o niej pamiętać szczególnie w czerwcu – miesiącu Najświętszego Serca Pana Jezusa, z którym się możemy jednoczyć w Eucharystii.

„Pójdźmy za Jezusem! 12 pięknych opowieści eucharystycznych” to ilustrowany 96 stronicowy album dla dzieci z opowieściami eucharystycznymi z życia narodu wybranego, Jezusa, apostołów i świętych.

image

Przed Bożym Narodzeniem wydawnictwo Biały Kruk opublikowało album „24 opowieści adwentowe. Czekając na Jezusa”, która przyda się na pewno za kilka miesięcy. Książka zawiera 24 ewangelizacyjne opowieści (biblijne, apokryficzne i współczesne) na każdy dzień przed Bożym Narodzeniem.


image


Wydane przez Białego Kruka „Podróże Misia Wojtka” nie są historią wojennych losów misia Wojtka, który służył w armii Andersa podczas II wojny światowej, choć jej bohaterem jest ów niedźwiadek, który podróżuje czasie w przeszłość i poznaje losy Polski i Polaków od 1918 roku, czyli dwie dekady przed swoim urodzeniem. Bohaterski miś jest światkiem walk o odzyskanie i utrwalenie niepodległości Polski — walki Błękitnej Armii generała Hallera, zaślubiny z morzem, walki Orląt Lwowskich, Powstania Wielkopolskiego Ignacego Paderewskiego, Bitwy Warszawskiej 1920. Miś spotyka na swej drodze też Romana Dmowskiego i Józefa Piłsudskiego.

image

Jan Bodakowski

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale