43 obserwujących
2187 notek
1187k odsłon
  102   0

Ks. Joseph Schrijvers: jeden nawrócony, gorliwy kapłan może pomóc w zbawieniu tysiącom dus

Jan Bodakowski
Ks. Joseph Schrijvers: jeden nawrócony, gorliwy kapłan może pomóc w zbawieniu tysiącom dusz

Nakładem wydawnictwa 3dom opublikowano książkę „Orędzie Jezusa do Swego Kapłana” belgijskiego redemptorysty księdza Josepha Schrijversa, który żył w latach 1876-1945. Jest to zapis prywatnych wizji, jakie miał mieć kapłan, który miał widzieć Jezusa, dającego rady kapłanom. Edycja 3dom to uwspółcześniony przekład oparty na wydaniu z 1935 roku (mającego imprimatur metropolity wileńskiego). Praca jest popularyzowana w środowiskach tradycji katolickiej.

Na YT można obejrzeć wideo, w którym ksiądz Ks. Piotr Glas cytuje fragmenty „Orędzia Jezusa do swego Kapłana”. Autor pracy twierdził w niej, że „jeden nawrócony, gorliwy kapłan może pomóc w zbawieniu tysiącom dusz; jeden upadły kapłan, pociągnie za sobą wiele powierzonych sobie dusz”:

https://www.youtube.com/watch?v=vnt4w1X2DTU

Jak można się dowiedzieć z Wikipedii Joseph Schrijvers „urodził się w 1876 roku w Zutendel w prowincji Limburgia w Belgii. Ukończył studia średnie w Kolegium św. Józefa w Hasselt. W 1894 roku wstąpił do redemptorystów. W tym samym roku ukończył nowicjat w Sint-Truiden. W 1895 złożył śluby wieczyste. Został wyświęcony 2 października 1900 roku po ukończeniu filozofii i teologii w Beauplateau w Belgii. W latach 1902-1913 był tam profesorem filozofii i duchowym prefektem scholastyków. W 1913 roku, na prośbę metropolity Andrzeja Szeptyckiego, przybył do ukraińskiej Galicji, gdzie założył pierwszy dom redemptorystów obrządku ukraińskiego. Pozostał na Ukrainie do 1933 roku. W tym czasie był też wizytatorem apostolskim na Ukrainie, w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, a w 1932 roku W Brazylii. W 1933 r. Został mianowany prowincjałem belgijskich redemptorystów, a 1936 roku Doradcą generalnym rektora. Był autorem wielu publikacji, głównie o tematyce ascetycznej. Przetłumaczono je na wiele języków. Jego prace liczyły 150 wydań, 600 000 kopii”.

publikacja jest dostępna na stronie wydawcy
https://3dom.pro/15855-ks-joseph-schrijvers-oredzie-jezusa-do-swego-kaplana-oprawa-twarda.html


Jan Bodakowski
image

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale