39 obserwujących
2118 notek
1160k odsłon
  403   0

Recenzje ksiązek: Dmowskii, Łysiak, Wildstein, Łopuszański, Masn

Żydzi, Polacy, dialog

Grzegorz Rossa

Antyk 2005

Książka składa się ze zdjęcia autora z Wiktorem Suworowem (ja też mam kilka zdjęć ze sławnymi ludźmi), dziwacznej tezy że wstrętni Rosjanie ponoszą winę za złe stosunki polsko żydowskie, rysunków Gasparskiego (coś na starość zrobił się mało śmieszny), interesującej tezy o sprawie jedwabnego jako medialnym przedstawieniu zgodnym ze standardami holywoodzkich super produkcji i prawie w połowie z artykułów innych autorów.

Dla głęboko uzależnionych od publicystyki o żydach.

Jan Bodakowski

 

Przewrót

Roman Dmowski

Hobbysta 2005

Roman Dmowski miał nadzieje że wielki kryzys zmiecie żydów i kapitalizm, a z upadku wyłoni się sprawiedliwy ustrój narodowy. Nadziej Dmowskiego, jego futurystyka, okazały się płonne, co niezbyt dobrze świadczy o autorze.

Dużo hard coru o żydach i nazistach. Młodzież Wszechpolska jak przeczyta to zmieni sobie idola.

Wielkim minusem współczesnego wydania jest idiotyczna decyzja wydawców o wydrukowaniu 1/10 wstępu poświęconego współczesnej percepcji książki Dmowskiego. Ja jako autor wstępu dzięki zapędom cenzorskim wydawców wyszedłem na idiotę, a wydawcy nie publikujący wstępu na propagatorów ekstremizmu.

Jan Bodakowski

 

Mroki nienawiści. Męczeństwo chrześcijan w XX wieku.

Antonio Socci

Biały kruk 2003

Jedna z wielu książek poświęconych prześladowaniu chrześcijan. Dobra chociaż nie najlepsza. Ukazuje prześladowanie chrześcijan w krajach islamskich, komunistycznych, hinduistycznych i laickich. Prześladowania te pokazują bezsens ekumenizmu i haniebne przedkładanie przez hierarchie posoborową frazesów o dialogu nad troskę o prawa prześladowanych chrześcijan.

Jan Bodakowski

 

Salon. Rzeczpospolita kłamców.

Waldemar Łysiak

Prostacki, prymitywny, agresywny i wulgarny atak na „gazetę wyborczą” i Michnika. Propaganda jakiej potrzebował ruch narodowo wyzwoleńczy. Książka zrozumiała dla proletariatu a nie kolejny wysublimowany produkt dla prawicowej inteligencji bez znaczenia.

Niestety zainfekowany poparciem dla UE i nierealistycznym poparciem dla naszego  prezydenta.

Książka dobra do wzbudzenia w nieskomplikowanym sąsiedzie uczucia nienawiści do systemu i żądzy krwi. Nieprzydatna dla osób poszukujących faktów do dyskusji z inteligencją otumanioną przez system.

Jan Bodakowski

 

Długi cień PRLu

Bronisław Wildstein

Arcana 2005

Autor dał przeciwnikom systemu świetny katalog świństw pro post komunistycznych „gazety wyborczej” i Michnika (z podaniem daty i strony na której ukazał się haniebny artykuł).

Estetyczna przyjemność obcowania z wartościową publicystyką. Obowiązkowa lektura dla odpowiedzialnego obywatela.

Jan Bodakowski

 

Hanibal Lecter i przyjaciele

Banaszek & Głowacki

Arcana 2005

Zbiór esejów poświęconych filmom telewizyjnym i kinowym jako przejawom kultury masowej, oraz przekazowi kulturowemu który niesie ze sobą współczesna polskojęzyczna kinematografia, muzyka disco polo, amerykańskie kino akcji, naturalistyczne reportaże, gry komputerowe, sztuka nowoczesna i reality shows.

Czytelnicy dzięki autorom książki mają możliwość poznania tworów pop kultury, nowych mitów, intelektualnych „elit”, wizji człowieka, „rzeczywistości”, kreowanych przez media.

Estetyczna przyjemność która pobudza do myślenia.

Jan Bodakowski

Nadzieja Europy

Jan Łopuszański

Polwen 2005

Antyglobalistyczne, słuszne, nudy, tylko dla sympatyków Łopuszańskiego.

Jan Bodakowski

 

Na progu IV RP

Marcin Masny

Polwen 2005

Kompendium wiedzy o współczesnych spiskowych teoriach (głównie rosyjskich) dotyczących globalizacji i rządu światowego. Lektura dla przeciwników Nowego Światowego Ładu.

Jan Bodakowski

 

Unia Sowiecka czy Związek Europejski

Władimir Bukowski

Arwil 2005

Wybór dokumentów KC KPZR, z komentarzem autora, poświęconych wspólnemu budowaniu Unii Europejskiej przez ZSRR i europejską lewice. Cała prawda kto, z kim, za ile i dlaczego.

Jan Bodakowski

Ekonomia dla normalnych ludzi, wprowadzenie do Szkoły Austriackiej

Gene Callahan

Fijorr publishing 2004

Kolejna nudna książka o potrzebie gospodarki wolnorynkowej, uświadamiająca potrzebę pisania ciekawych książek propagujących kapitalizm.

Autor pisze o przewadze komperatywnej czyli efektywnej obecności nieudaczników w gospodarce (specjalista bardziej skorzysta gdy będzie dużo zarabiał na swej specjalistycznej działalności, zamiast marnować czas na gorzej płatną aktywność, którą może zlecić nie wykwalifikowanym, choćby mógł sam prowadzić niewykwalifikowaną działalność taniej i lepiej) , efektywności ekonomicznej, podziale produkcji, korzyściach z międzynarodowej wymiany gospodarczej, stratach z gospodarki zamkniętej, suwerenności konsumentów swymi decyzjami decydujących jaka praca jest społecznie użyteczna, korzyściach jakie mają producenci z dbałości o bezpieczeństwo konsumentów.

Jan Bodakowski

Duch demokratycznego kapitalizmu

Michael Nowak

W Drodze 2001

Strasznie nudna, nędzna i głupia książka. Kreuje fałszywy obraz społecznego nauczania kościoła. Autor bredzi o wspólnej dla chrześcijaństwa i judaizmu tożsamości. Chwali modernizm.

Jan Bodakowski

Religia Słowian

Szyjewski

WAM 2004

Brak mi słów by pochwalić tę książkę. Jest pyszna, jak żurek, schabowy, piwo i eklerka na koniec. Świetnie napisana. Pełna informacji.

Szyjewski otwiera przed czytelnikami świat Słowian. Czytelnik poznaje pochodzenie i tożsamość kulturową Słowian, podstawy antropologii kulturowej, wiedzy o mitach, rekonstrukcji wierzeń z mitów i folkloru. Zrekonstruowane wierzenia Słowian i ich obecność w dewocji naszych narodów.

Książka dla tych którzy nie boją się dostrzec otaczającej pierwotnej rzeczywistości, poczuć własnej tożsamości, zetknąć się tym co pochopnie uznano za martwe.

Jan Bodakowski

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale