36 obserwujących
2042 notki
1126k odsłon
2147 odsłon

Od 27.02.2014 Druga szansa – przepiękny duński thriller

Wykop Skomentuj3

Jan Bodakowski

Od 27.02.2014 Druga szansa – przepiękny duński thriller

 

„Druga szansa” to przepiękny duński thriller, wyreżyserowany przez Susanne Bier – laureatkę Oscara, Złotego Globu i Europejskiej Nagrody Filmowej. Film jest dramatyczną historią przystojnego, przyzwoitego, kochającego swoją żonę i niedawno narodzone dziecko, duńskiego policjanta Andreasa, który w melinie narkomanów odkrywa zaniedbane i brudne od swoich odchodów dziecko. Wbrew jego opinii pomoc społeczna pozostawia dziecko na pastwę rodziców degeneratów.

 

Kiedy we śnie umiera dziecko policjanta ten by nie dopuścić do samobójstwa żony podmienia zwłoki i kradnie narkomanom dziecko, które dręczą. Nieszczęścia dotykające policjanta jednak dopiero się rozpoczynają.

 

Niezwykłą zaletą filmu jest przedstawienie szlachetnego, moralnego i silnego człowieka, który nie poddaje się tragediom i nieszczęściom, które go spotykają. Jednocześnie film nie jest płytki, ukazuje jak człowiek może być manipulowany przez otaczająca rzeczywistość.

 

Wciągająca akcja sprawia, że film ogląda się z zapartym tchem. Poruszające dramaty wyciskają łzy nawet najbardziej twardym kinomanom. Jednak cierpienie i ofiara nie idą na marne.

 

Jan Bodakowski

Od 27.02.2014 Druga szansa – przepiękny duński thriller

 

Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale