Jan Bodakowski Jan Bodakowski
234
BLOG

W Kinotece „Fusi” islandzko-duński film o samotności

Jan Bodakowski Jan Bodakowski Kultura Obserwuj notkę 0

Jan Bodakowski

W Kinotece „Fusi” islandzko-duński film o samotności

 

Na ekranach kin w całej Polsce, w tym i w warszawskim kinie Kinoteka, widzowie mają okazje zobaczyć niezbyt optymistyczny islandzko-duński film o samotności „Fusi”. Obraz, który na pewno zadowoli miłośników depresyjnych (niczym jesienne niebo) skandynawskich klimatów.

 

Bohaterem filmu jest otyły i łysiejący stary kawaler. Pracownik obsługi lotniska, którego hobby jest modelarstwo. Jego samotność podkreśla to, że jego jego matka emerytka jest wciąż aktywna seksualnie. Bohater filmu nie ma znajomych (nie licząc innego modelarza), a koledzy z pracy traktują go jak śmiecia.

 

Jego ponure życie zakłóca kobieta, poznana na lekcji tańca (jaką dostał w prezencie na urodziny). Znajoma z tańców ma problemy psychiczne. Bohater filmu nie za bardzo więc co ma zrobić z nowo poznaną kobietą. Pomimo wysiłków bohatera, jego smutne codzienne życie toczy się dalej.

 

Jan Bodakowski

W Kinotece „Fusi” islandzko-duński film o samotności

Brzydki. Biedny. Niedoceniony. Nielubiany.

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Kultura