Blog
Jan.Bodakowski
Jan Bodakowski
Jan Bodakowski Katolik. Polak. Publikuje arty
34 obserwujących 1954 notki 1044303 odsłony
Jan Bodakowski, 28 lutego 2018 r.

Poznaj Polskę podążając szlakami wędrówek świętego Jana Pawła II

Jan Bodakowski

Poznaj Polskę podążając szlakami wędrówek świętego Jana Pawła II


Święty Jan Paweł II w swoim nauczaniu wielokrotnie odwoływał się do Polskiej kultury i historii. Papież Polak był też znany ze swej miłości do polskiej przyrody. Kiedy w naszych sercach dalej rozbrzmiewa echo słów Ojca Świętego warto podążyć przez naszą ojczyznę jego śladem. Na pewno pomorze w tym album „Polska. Na szlakach św. Jana Pawła II” wydany staraniem wydawnictwa Jedność.


Jak deklarują autorzy publikacji, album powstał z chęci „odkrywania szlaków, które przemierzał Karol Wojtyła (...) z myślą o tych, którzy chcieliby spojrzeć na Polskę przez pryzmat ścieżek, jakimi podążał Święty, będąc jeszcze chłopcem, a później klerykiem, księdzem, biskupem i w końcu kardynałem”.


Z publikacji czytelnicy poznają: Wadowice, Kraków, Tatry, Bieszczady, Beskidy, Pieniny, Gorce, Sudety, Małopolskę, Dolny Śląsk, Mazury, Suwalszczyznę, Bory Tucholskie, Pojezierze Drawskie.


Jak informuje wydawca „autorzy pracy Mirek i Magda Osip-Pokrywka tworzą zespół dziennikarsko-fotograficzny. Podróżują po świecie i publikują materiały o ciekawych miejscach, krajach i kulturach w magazynach podróżniczych, pismach popularnonaukowych i periodykach krajoznawczych. Są autorami kilku przewodników turystycznych po krajach europejskich, a także leksykonów zabytków architektury kresowej".


Publikacja zawiera wiele wyjątkowych zdjęć ukazujących piękno miejsc, z którymi związany był papież Polak. Szczegółowo przedstawia dwadzieścia jeden szlaków, które miały szczególne znaczenie dla Jana Pawła II. Ukazane w publikacji trasy zostały dobrane z uwzględnieniem różnorodności geograficznej i co za tym idzie krajobrazowej, a także aktywności, jakiej wymagają, każda jest opatrzona poglądową mapką.


Na łamach portalu historycznego Histmag.org Wojciech Sobański zwrócił uwagę, że „Każdy z dwudziestu jeden rozdziałów poprzedzony jest krótkim wstępem. Autorzy podają nam najważniejsze informacje o konkretnym miejscu. Z jednej strony podpowiadają, na co powinniśmy zwrócić uwag; z drugiej zaś wskazują które miejsca były szczególnie bliskie sercu Karola Wojtyły. Na niewielkich mapkach przedstawione zostały trasy, którymi wędrował. Właściwą treść każdego rozdziału stanowią przepiękne zdjęcia”.


Jan Bodakowski

image

image

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Brzydki. Biedny. Niedoceniony. Nielubiany.

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • @Adam  J. nie napisałem że ziemie te należały do Polski, napisałem o ich polskiej historii
  • @Friant Pan polemizuje, a ja się z Panem zgadzam
  • @kierdel wojnę jednak przegrali

Tematy w dziale