36 obserwujących
1964 notki
1059k odsłon
97 odsłon

W kinach „Nić widmo”, obyczajowy film o perwersji emocjonalnej

Wykop Skomentuj

Jan Bodakowski

W kinach „Nić widmo”, obyczajowy film o perwersji emocjonalnej


Akcja obyczajowego filmu „Nić widmo” rozgrywa się w Londynie w latach pięćdziesiątych i opowiada o perwersji emocjonalnej w związku szyjącego dla europejskiej elity krawca Reynoldsa Woodcocka (w tej roli Daniel Day-Lewis) z kelnerką Almą (w tej roli Vicky Krieps), która staje się modelką i kochanką zaburzonego emocjonalnie mistrza igły.


Reżyserem filmu jest Paul Thomas Anderson (autor takich filmów jak „Magnolia”, „Aż poleje się krew”, „Mistrz”). Film można obejrzeć w kinach w całej Polsce w tym i warszawskim kinie Kinoteka. W filmie nie ma ani propagandy politycznej ani scen erotycznych, którymi twórcy innych filmów non stop epatują.


Zapewne są widzowie, którym może się spodobać takie mało dramatyczne kino obyczajowe, ukazujące perwersje emocjonalną w związku. Seriale obyczajowe, poruszające taką tematykę, rozgrywające się w mniej luksusowej scenerii, są popularne wśród telewidzów. Widzowie lubią widać temat skomplikowanych relacji emocjonalnych w związku. Do mnie taka tematyka nie przemawia, ani mnie nie irytuje, ani zachwyca.


Jan Bodakowski

image

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale