35 obserwujących
2003 notki
1114k odsłon
180 odsłon

Jakubiak przystąpił do kobraliny czyli Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy

Wykop Skomentuj3

Jan Bodakowski
Jakubiak przystąpił do kobraliny czyli Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy

Jak informuje biuro prasowe partii Wolność do kobraliny, czyli Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy przystąpił „poseł Marek Jakubiak wraz ze stworzoną przez niego Federacją dla Rzeczpospolitej”.

Zdaniem Roberta Winnickiego prezesa ruchu Narodowego „to dobrze, że front tych, którzy chcą walczyć o polską niepodległość z Brukselą i w Brukseli jest coraz szerszy. To zwiastuje, że na polskiej scenie politycznej wyrasta trzecia siła. […] Nasza niepodległościowa, narodowo-wolnościowa, proobywatelska koalicja, jest tą alternatywą, która rzeczywiście przemodeluje rzeczywistość polityczną zabetonowaną przez wokół Platformy i PiS-u”.

Według posła Piotra Liroya-Marca lidera Skutecznych „po raz kolejny pragnę przypomnieć, że Konfederacja zaprasza wszystkich. Pozostałe dwie frakcje, które na coś niby czekają, tak naprawdę działają dla dobra PiS-u. Konfederacja zaprasza wszystkich od centrum w prawą stronę, dla których istotne jest, jak Polska się rozwija. – na koniec dodał, że Konfederacja będzie dalej rosła w siłę z dnia na dzień”.

Sam poseł Marek Jakubiak (Federacja dla Rzeczpospolitej) stwierdził: „Na mocy pełnomocnictw, które zostały mi udzielone przez członków Federacji dla Rzeczpospolitej, przystępuję do Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy. Konfederacja to jest projekt, którego głównym celem jest wolna, niezależna, silna i bogata Polska. To jest cel, do którego wszyscy mądrze i patriotycznie myślący Polacy powinni przystąpić”.

W opinii Konrada Berkowicza wiceprezesa partii Wolność Korwina „Partia KORWiN zawsze była za wolnym handlem w Europie, za swobodnym podróżowaniem po Europie przez Europejczyków i zawsze była przeciwko chorej, unijnej biurokracji. Właśnie ten sprzeciw wobec chorej, unijnej biurokracji jest tym, co nas łączy z Federacją dla Rzeczpospolitej Marka Jakubiaka. […] Polskie elity, które doprowadziły do tego, że unia jest teraz w takiej chorej, zbiurokratyzowanej formie, muszą teraz wypić piwo, które nawarzyły i ponieść odpowiedzialność za to, dostać solidnego kopniaka w tyłek w tych wyborach. Maszerowaliśmy osobno, teraz uderzamy razem, dzięki czemu ten kopniak będzie bolesny i skuteczny”.

Konferencje kobraliny z udziałem posłą Jakubiaka można obejrzeć na Facebooku
https://www.facebook.com/jkm.wolnosc/videos/2248315778760901/

W wideo wywiadzie udzielonym mi przed wyborami samorządowymi w zeszłym roku stwierdził, komentując zaangażowanie (wybranych z listy Kukiza) posła Sanockiego i Kornela Morawieckiego w pomoc dla aresztowanego rzecznika rosyjskiego punktu widzenia Mateusza Piskorskiego, stwierdził, że jest wiele ważniejszych spraw w Polsce, by tracić ją energie na sprawy rosyjskie.

Poseł Jakubiak, komentując nowelizacje ustawy o IPN, stwierdził, że Żydzi, a nie Polacy mają problem z nowelizacją, bo Żydzi chcą monopolu na bycie ofiarami Holocaustu, i nie mogą pogodzić się z faktami o polskich cierpieniach. Zdaniem posła nowelizacja jest bardzo klarowna i słuszna.

Dla posła absurdem są pomysły kompromisu z Żydami. Taki kompromis mógłby polegać na tym, że zapiszemy w polskich przepisać przywilej dla Żydów polegający na ich prawie do kłamania w Polsce o Polakach.

Zdaniem posła polska delegacja rządowa i parlamentarna nic w Izraelu nie uzyska, bo Żydzi od dekad głoszą monopol na cierpienie. W opinii posła Polacy muszą podkreślać swoje straty w czasie II wojnie światowej, by nie być popychadłem na scenie międzynarodowej.

Zdaniem posła Jakubiaka Polska musi dbać o polskie interesy i nie pozwalać na panoszenie się obcych interesów w Polsce (do tej pory władze Polski nie dbały o interesy Polski, i nawet dziś PO potrzeby takiej troski nie rozumie).

Komentując uchwalanie przez USA ustawy 447 poseł Jakubiak stwierdził, że Polski nie powinno obchodzić prawo uchwalane w USA. Zdaniem posła polskie prawo ma być dla Polaków nie dla obcych. Zdaniem posła obcokrajowców szkalujących w Polsce Polskę trzeba karać i wsadzać do więzienia.

Pytany o potrzebne reformy wolnorynkowe Marek Jakubiak stwierdził, że dotychczasowe działania PiS są niewystarczające. Poseł uważa, że należy zlikwidować z CIT, bo koszty zbierania CIT są identyczne z wpływami z tego podatku, a straty polskich przedsiębiorców są gigantyczne.

Poseł Marek Jakubiak o wyborach samorządowych, Żydach, i podatkach
https://www.youtube.com/watch?v=F7cVSJu7_eI

Jan Bodakowski
image

Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka