79 obserwujących
310 notek
1341k odsłon
  6829   0

Miałeś chamie złoty róg

Zapętlili się rządzący w swojej  oblężonej  twierdzy. Już  nie  słyszą  głosów  ludzi  poza swoimi słowami.  Nawet, gdy  popełnią  prostą  niezręczność, nie ustąpią.  Tym bardziej, gdy zrobią ewidentny błąd.  Idą dalej  w otwieraniu kolejnych pól konfliktu.  Ostatni z dziennikarzami.  Opozycja tylko na to czeka. Eskaluje protest aż do sparaliżowania sali obrad, okupację mównicy, fotela marszałka  a  potem całej sali.   A wszystko dlatego, ze marszałek Kuchciński nie zrozumiawszy  dobrze pierwszych słów dość nonszalancko zachowującego się  posła  PO , Michała Szczerby, wykluczył go z obrad.  Nieadekwatna  reakcja w  stosunku do  przewinienia posła.  Po czym "poszły konie po betonie".  Marszałek Kuchciński , jakby zapomniał  o wadze  ustawy budżetowej, którą sejm miał  przegłosować, trwał w uporze,  czym  zjednoczył opozycję  sejmową, która zażądała przywrócenia  Szczerby .  Niestety, wycofanie się z błędu  to dla drużyny  Jarosława  Kaczyńskiego  rzecz  więcej niż trudna.  Zatem  zgodnie z tą logiką Jarosław Kaczyński dolewa oliwy do ognia.  Straszy protestujących  karami.  Opozycja  to  wykorzystuje.  Ponad  setka posłów  stoi murem przy  mównicy  i fotelu marszałka i blokuje dojścia.  No, kto kogo?  Posłanka  Pomyska  prowokacyjnie  podchodzi do Jarosława Kaczyńskiego, nagrywa.  Prezesowi  pękają nerwy . Odpowiada : "Idź do diabła". Nagranie hula w sieci.   Marszałek Kuchciński, zgodnie ze swoimi uprawnieniami  przenosi   obrady do sali kolumnowej.  Wszyscy posłowie są o tym zawiadomieni. W tym czasie już pod gmachem sejmu  zbierają się zwolennicy KOD-u  popierający opozycję.  Przemawia Tomasz Lis, Niesiołowski, Giertych,  Kalisz,  Radek Sikorski i inni. Podobnie  w kilku innych miastach Polski.   Tak szybko?

Przewodniczący Schetyna  zapowiada, ze uczestniczenie członków PO  w obradach w sali kolumnowej grozi  partyjną karą.   Potem będą padały zarzuty, ze  posłowie  opozycji nie zostali tam wpuszczeni.  Jednak posłanka Pomyska i poseł Nitras weszli do sali kolumnowej, ale  by   zobaczyć, co sie dzieje i policzyć , ilu posłów głosowało na  budżet.  Jednak  i oni i  dziennikarze nie zainteresowali się wysokością budżetu i   deficytem, które  przegłosowano.  Tropiono natomiast posłów  PiS, którzy  podpisali  listę obecności po zakończeniu obrad.

I stało się coś dla mnie  niezrozumiałego.  Protestujący  KOD-owcy zablokowali wyjazd posłów  PiS - u z  gmachu sejmu.  Na pytania dziennikarzy , czego oczekują, odpowiadali ogólnie, ideologicznie, demokracji.  Protestujący siedli na jezdni.  Także pani premier nie mogła wyjechać.  Była  już godzina druga w nocy.  Przyjechała policja, która utorowała drogę pani Premier, J.Kaczyńskiemu i innym.  Od razu  w stacjach POLSAT  i TVN  pojawiły się ofiary  działań  policji  i informacja o użyciu gazów łzawiących. Ewidentna  nieprawda, wycofali  się  z tej informacji.  Chyba rano w sobotę będzie w Tok Fm  przywoływana.

Schetyna  zaprasza  wszystkich  KOD - owców  do spotkania w sobotę.   Premier Kopacz  mówi do swoich  przyjaciółek :"Trzeba ten ogień podpalać", co słyszy posłanka  z Kukiz 15 i podzieliła się tym  na antenie Polsatu.  Do trwania w blokowaniu  sejmu  w nocy, jutro, aż do wigilii nawołują  posłowie PO i Nowoczesnej. Będą siedzieli  tam całą noc. Po co? Nie wiem.  Media przekazują ich cierpienia. Przewija się stwirdzenie "to jest ten moment" , Do czego? Otóż powtórzę, co powiedziałam w TVN BiS, opozycja dąży do skrócenia kadencji PiS

Gratuluję   marszałkowi  Kuchcińskiemu  zbudowania  kuli śniegowej.  A Jarosławowi  Kaczyńskiemu,  który  nie  potrafi przyznać się do błędu, dedykuję słowa poety  "Miałeś chamie złoty róg"

Lubię to! Skomentuj214 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka