78 obserwujących
310 notek
1343k odsłony
  6835   0

Miałeś chamie złoty róg

Zapętlili się rządzący w swojej  oblężonej  twierdzy. Już  nie  słyszą  głosów  ludzi  poza swoimi słowami.  Nawet, gdy  popełnią  prostą  niezręczność, nie ustąpią.  Tym bardziej, gdy zrobią ewidentny błąd.  Idą dalej  w otwieraniu kolejnych pól konfliktu.  Ostatni z dziennikarzami.  Opozycja tylko na to czeka. Eskaluje protest aż do sparaliżowania sali obrad, okupację mównicy, fotela marszałka  a  potem całej sali.   A wszystko dlatego, ze marszałek Kuchciński nie zrozumiawszy  dobrze pierwszych słów dość nonszalancko zachowującego się  posła  PO , Michała Szczerby, wykluczył go z obrad.  Nieadekwatna  reakcja w  stosunku do  przewinienia posła.  Po czym "poszły konie po betonie".  Marszałek Kuchciński , jakby zapomniał  o wadze  ustawy budżetowej, którą sejm miał  przegłosować, trwał w uporze,  czym  zjednoczył opozycję  sejmową, która zażądała przywrócenia  Szczerby .  Niestety, wycofanie się z błędu  to dla drużyny  Jarosława  Kaczyńskiego  rzecz  więcej niż trudna.  Zatem  zgodnie z tą logiką Jarosław Kaczyński dolewa oliwy do ognia.  Straszy protestujących  karami.  Opozycja  to  wykorzystuje.  Ponad  setka posłów  stoi murem przy  mównicy  i fotelu marszałka i blokuje dojścia.  No, kto kogo?  Posłanka  Pomyska  prowokacyjnie  podchodzi do Jarosława Kaczyńskiego, nagrywa.  Prezesowi  pękają nerwy . Odpowiada : "Idź do diabła". Nagranie hula w sieci.   Marszałek Kuchciński, zgodnie ze swoimi uprawnieniami  przenosi   obrady do sali kolumnowej.  Wszyscy posłowie są o tym zawiadomieni. W tym czasie już pod gmachem sejmu  zbierają się zwolennicy KOD-u  popierający opozycję.  Przemawia Tomasz Lis, Niesiołowski, Giertych,  Kalisz,  Radek Sikorski i inni. Podobnie  w kilku innych miastach Polski.   Tak szybko?

Przewodniczący Schetyna  zapowiada, ze uczestniczenie członków PO  w obradach w sali kolumnowej grozi  partyjną karą.   Potem będą padały zarzuty, ze  posłowie  opozycji nie zostali tam wpuszczeni.  Jednak posłanka Pomyska i poseł Nitras weszli do sali kolumnowej, ale  by   zobaczyć, co sie dzieje i policzyć , ilu posłów głosowało na  budżet.  Jednak  i oni i  dziennikarze nie zainteresowali się wysokością budżetu i   deficytem, które  przegłosowano.  Tropiono natomiast posłów  PiS, którzy  podpisali  listę obecności po zakończeniu obrad.

I stało się coś dla mnie  niezrozumiałego.  Protestujący  KOD-owcy zablokowali wyjazd posłów  PiS - u z  gmachu sejmu.  Na pytania dziennikarzy , czego oczekują, odpowiadali ogólnie, ideologicznie, demokracji.  Protestujący siedli na jezdni.  Także pani premier nie mogła wyjechać.  Była  już godzina druga w nocy.  Przyjechała policja, która utorowała drogę pani Premier, J.Kaczyńskiemu i innym.  Od razu  w stacjach POLSAT  i TVN  pojawiły się ofiary  działań  policji  i informacja o użyciu gazów łzawiących. Ewidentna  nieprawda, wycofali  się  z tej informacji.  Chyba rano w sobotę będzie w Tok Fm  przywoływana.

Schetyna  zaprasza  wszystkich  KOD - owców  do spotkania w sobotę.   Premier Kopacz  mówi do swoich  przyjaciółek :"Trzeba ten ogień podpalać", co słyszy posłanka  z Kukiz 15 i podzieliła się tym  na antenie Polsatu.  Do trwania w blokowaniu  sejmu  w nocy, jutro, aż do wigilii nawołują  posłowie PO i Nowoczesnej. Będą siedzieli  tam całą noc. Po co? Nie wiem.  Media przekazują ich cierpienia. Przewija się stwirdzenie "to jest ten moment" , Do czego? Otóż powtórzę, co powiedziałam w TVN BiS, opozycja dąży do skrócenia kadencji PiS

Gratuluję   marszałkowi  Kuchcińskiemu  zbudowania  kuli śniegowej.  A Jarosławowi  Kaczyńskiemu,  który  nie  potrafi przyznać się do błędu, dedykuję słowa poety  "Miałeś chamie złoty róg"

Lubię to! Skomentuj214 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka