314 obserwujących
901 notek
3953k odsłony
  4966   0

Salon24 pozyskał kolejne środki na rozwój

Oto nasz oficjalny komunikat:

Salon24.pl SA pozyskał kolejne 1,25 miliona złotych na rozwój w zamian za 21 procent udziałów. Biznesmen Marek Darczuk, który w październiku ubiegłego roku zainwestował pół miliona złotych zamian w za 12 procent udziałów, teraz postanowił zwiększyć swoje zaangażowanie w spółkę do 33%. Waluacja spółki sięgnęła 5,25 mln PLN.

Salon24.pl SA pozyskał w lutym środki w wyniku emisji 233 000 akcji zwykłych na okaziciela serii D oraz 125 000 akcji uprzywilejowanych (1 akcja to 2 głosy na WZA) serii E w cenie 3,5 PLN za akcję.

Po transkacji akcjonariat spółki wygląda następująco: Igor Janke (500 tys. akcji/ w tym 250 tys. uprzywilejowanych), Radosław Krawczyk (500 tys.akcji/250 tys.), Marek Darczuk (500 tys. akcji/125 tys.). Marek Darczuk będzie posiadał 29% głosów na WZA.

Spółka nadal planuje emisję nowych akcji i debiut na rynku New Connect.

“Pozyskanie środki chcemy wykorzystać na dalszy rozwój usług wideo, tworzenie telewizji internetowej otwieranie kolejnych serwisów oraz pozyskania technologii, w tym do publikacji na nośnikach mobilnych”- zapowiada Igor Janke, szef Salon24.pl. Po “Wieczorze Wyborczym” zrealizowanym w jeżdżącym po Warszawie hummerze, i programie “Janke i Kozak”, nowy program telewizyjny przygotował Marek Migalski. “Gra podwójna” - tak będzie nazywał się program, w którym eurodeputowany będzie rozmawiał z innymi politykami. Wkrótce mają pojawić się kolejne programy.

„Zrealizowaliśmy nasz plan, który ogłosiliśmy jesienią. Chcieliśmy pozyskać dodatkowy pieniądze na rozwój i to właśnie sie stało” – mówi Radosław Krawczyk, prezes Salon24.pl SA - „Okazało się, że nasz dotychczasowy inwestor jest zainteresowany większym udziałem w spółce” – dodaje.

„Spółka rozwija się bardzo dobrze, realizuje zakładane plany i stawia sobie dalsze ambitne cele” – mówi Marek Darczuk. „Ostatni rok pokazał w jakim kierunku rozwija się rynek mediów i to przekonało mnie do dalszych inwestycji. Inwestycję traktuję długoterminowo”.

Zgodnie z planami w styczniu Salon24.pl SA otworzył własny czteroosobowy zespól sprzedaży. Jego szefową została Anna Długokęcka, pracująca wcześniej m.in. jako dyrektor ds. sprzedaży w Spryciarze.pl i project manager w Grono.net.

Powołana została nowa Rada Nadzorcza, do której weszli znani ludzie mediów i biznesu. Przewodniczącym  jest Robert Kozak, wieloletni szef biura BBC w Polsce i były szef “Wiadomości TVP. W jej skład weszli  także Marek Dworak, były prezes RMF FM, prawnik Tomasz Golenia, Grzegorz Słupski, Investment Manager w EnerCap Capital Partners a wcześniej szef biura M&A PGE odpowiedzialny za IPO, oraz przedstawiciele inwestorów: Bogna Janke, Anna Krawczyk i Tomasz Darczuk.


Lubię to! Skomentuj46 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale